My Favorite Movies


  1. igorrr
  2. Igor

Give list a short description

  igorrr's Rating My Rating
1
Ghost 1990,  PG-13)
2
Closer 2004,  R)
3
Erin Brockovich 2000,  R)
Erin Brockovich
sensacional! amo julia roberts.
4
The Notebook 2004,  PG-13)
5
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
não sei como eu demorei tanto pra ver *-*
6
The Count of Monte Cristo 2002,  PG-13)
The Count of Monte Cristo
the best
7
The Holiday 2006,  PG-13)
8
Gia 1998,  R)
Gia
triste =/
9
Imagine Me & You 2005,  R)
10
Finding Neverland 2004,  PG)
Finding Neverland
*-*
11
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
12
Lost and Delirious 2001,  R)
13
Lolita 1997,  R)
14
Cruel Intentions 1999,  R)
15
Breakfast at Tiffany's 1961,  PG)
16
Moulin Rouge 1952,  Unrated)
17
Casablanca 1942,  PG)
18
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
loves
19
My Girl 1991,  PG)
20
Girl, Interrupted 1999,  R)
21
The Green Mile 1999,  R)
22
V for Vendetta 2006,  R)
23
Brokeback Mountain 2005,  R)
24
Marie Antoinette 2006,  PG-13)
25
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
26
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
27
Little Miss Sunshine 2006,  R)
28
The Dreamers 2003,  NC-17)
29
Queen of the Damned 2002,  R)
30
Yossi and Jagger 2002,  R)
Yossi and Jagger
dá um banho em brokeback mountain
31
Pan's Labyrinth 2006,  R)
32
Perfect Stranger 2007,  R)
Perfect Stranger
MUITO FODA
33
Tropa de Elite (The Elite Squad) 2008,  R)
34
The Lake House 2006,  PG)
The Lake House
muito legal
35
Lost In Translation 2003,  R)
36
Wild Things 1998,  R)
Wild Things
pqp MTO bom!
37
Olga 2004,  Unrated)
Olga
mt bom*
38
Os Normais (So Normal) 2003,  Unrated)
39
Juno 2007,  PG-13)
Juno
mttt bacana
40
La Vie en Rose (La Mome) 2007,  PG-13)
La Vie en Rose (La Mome)
lindo, foda.. oscar muitíssimo merecido pra marion cotillard
41
The Kite Runner 2007,  PG-13)
The Kite Runner
FODA =~
42
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
Edward Scissorhands
loved it!
43
Fried Green Tomatoes 1991,  PG-13)
Fried Green Tomatoes
mt mt mt bom!!
44
Melissa P. 2005,  Unrated)
Melissa P.
foda!
45
Loving Annabelle 2006,  Unrated)
Loving Annabelle
:~~~
46
Pulp Fiction 1994,  R)
Pulp Fiction
mto bomm mothafucka!
47
Bad Education (La Mala educación) 2004,  NC-17)
Bad Education (La Mala educación)
porra, sensacional²
48
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
Memoirs of a Geisha
linda história
49
Good Bye, Lenin 2002,  R)
Good Bye, Lenin
=~~
50
Schindler's List 1993,  R)
Schindler's List
perfeito, muito muito foda!
51
Hable con Ella (Talk to Her) 2002,  R)
Hable con Ella (Talk to Her)
almodovar pra vida <3
52
Dogville 2003,  R)
Dogville
FODA!
53
All About My Mother (Todo Sobre Mi Madre) 1999,  R)
All About My Mother (Todo Sobre Mi Madre)
sem palavras. almodovar é o cara
54
Match Point 2005,  R)
Match Point
porra, PERFECT!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments