My Favorite Movies


  igakowalska's Rating My Rating
1
August Rush 2007,  PG)
2
Slumdog Millionaire 2008,  R)
3
Catch and Release 2007,  PG-13)
4
P.S. I Love You 2007,  PG-13)
5
Waitress 2007,  PG-13)
6
Two Weeks Notice 2002,  PG-13)
7
North & South 2005,  Unrated)
8
Penelope 2006,  PG)
9
Pride and Prejudice 2005,  PG)
10
Juno 2007,  PG-13)
11
Something's Gotta Give 2003,  PG-13)
12
Under the Tuscan Sun 2003,  PG-13)
13
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
14
Pretty Woman 1990,  R)
15
The Matrix 1999,  R)
16
Dead Poets Society 1989,  PG)
17
El Orfanato (The Orphanage) 2007,  R)
18
The Others 2001,  PG-13)
19
Seven Pounds 2008,  PG-13)
20
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997,  PG-13)
21
Love Actually 2003,  R)
22
Cold Mountain 2003,  R)
23
You've Got Mail 1998,  PG)
24
The Notebook 2004,  PG-13)
25
The Holiday 2006,  PG-13)
26
She's the Man 2006,  PG-13)
27
Step Up 2006,  PG-13)
28
The Virgin Suicides 1999,  R)
29
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
30
Requiem for a Dream 2000,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments