My Favorite Movies
| ifunk's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Grease 1978, PG) |
|
| 2 |
Taking Lives 2004, R) |
|
| 3 |
The Bourne Supremacy 2004, PG-13) |
|
| 4 |
The Bourne Ultimatum 2007, PG-13) |
|
| 5 |
Troy 2004, R) |
|
| 6 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 7 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 8 |
Baby Mama 2008, PG-13) |
|
| 9 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 10 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 11 |
Ocean's Twelve 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 13 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 14 |
Ace Ventura: Pet Detective 1994, PG-13) |
|
| 15 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 16 |
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006, PG-13) |
|
| 17 |
Sex and the City 2008, R) |
|
| 18 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 19 |
The Patriot 2000, R) |
|
| 20 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 21 |
Pearl Harbor 2001, PG-13) |
|
| 22 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 23 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 24 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 25 |
That Thing You Do! 1996, PG) |
|
| 26 |
Step Brothers 2008, R) |


























