My Favorite Movies
| ida891's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Moulin Rouge 1952, Unrated) |
|
| 3 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 4 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 5 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 6 |
The Shining 1980, R) |
|
| 7 |
Brokeback Mountain 2005, R) |
|
| 8 |
The Phantom of the Opera 1989, R) |
|
| 9 |
One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975, R) |
|
| 10 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 11 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 12 |
Amadeus 1984, PG) |
|
| 13 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 14 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 15 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 16 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 17 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 18 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 19 |
When Harry Met Sally 1989, R) |



















