Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ida3024's Rating My Rating
1
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
I really love both the book and the movie!
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
I almosed died laughing so hard, the first time I saw this movie. And yet today after seeing it so many times, I laugh my heart out. Johnny Depp is perfect in the roll as Jack Sparrow. I mean Captain Jack Sparrow.
3
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
One of the best movies I have ever seen.
4
Jurassic Park 1993,  PG-13)
Jurassic Park
Love this movie!
5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Love everything about these movies.
6
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
LOVED IT!
7
The Hills Have Eyes 2006,  R)
The Hills Have Eyes
Oh my God, what a great movie. Awesome!
8
The Departed 2006,  R)
The Departed
Awesome! Wonderful! Amazing! Really loved this movie!
9
Juno 2007,  PG-13)
Juno
Oh my god. I so loved this movie. Ellen Page was totally awesome.
10
The Rules of Attraction 2002,  R)
The Rules of Attraction
I love the way the director has made this movie. It's fascinating.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments