My Favorite Movies
| Icychicken50's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Flatliners 1990, R) |
|
| 2 |
The Cell 2000, R) |
|
| 3 |
Addams Family Reunion 1998, PG) |
|
| 4 |
Black Moon Rising 1986, R) |
|
| 5 |
One Fine Day 1996, PG) |
|
| 6 |
The Hunted 2003, R) |
|
| 7 |
The Mexican 2001, R) |
|
| 8 |
The Vault of Horror (Tales from the Crypt, Part II) 1973, R) |
|
| 9 |
The Pelican Brief 1993, PG-13) |
|
| 10 |
Blue Sky 1994, PG-13) |
|
| 11 |
Stepmom 1998, PG-13) |
|
| 12 |
I Love Trouble 1994, PG) |
|
| 13 |
Family Plot 1976, PG) |
|
| 14 |
Mary Reilly 1996, R) |
|
| 15 |
Dying Young 1991, R) |
|
| 16 |
The Adventures of the Wilderness Family 1976, G) |
|
| 17 |
The Family Man 2000, PG-13) |
|
| 18 |
Runaway Bride 1999, PG) |
|
| 19 |
Erin Brockovich 2000, R) |
|
| 20 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 21 |
Satisfaction 1988, PG-13) |
|
| 22 |
Mystic Pizza 1988, R) |
|
| 23 |
Dead Like Me 2008, Unrated) |
|
| 24 |
Addams Family Values 1993, PG-13) |
|
| 25 |
The Addams Family 1991, PG-13) |
|
| 26 |
The Family Stone 2005, PG-13) |
|
| 27 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 28 |
Volcano 1997, PG-13) |
|
| 29 |
The Missing 2003, R) |
|
| 30 |
Fire Birds 1990, PG-13) |






























