My Favorite Movies
| iconzero's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Jaws 1975, PG) |
|
| 2 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |
|
| 3 |
Predator 1987, R) |
|
| 4 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 5 |
Event Horizon 1997, R) |
|
| 6 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 7 |
The Terminator 1984, R) |
|
| 8 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 9 |
Warlock 1988, R) |
|
| 10 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 11 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 12 |
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966, R) |
|
| 13 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 14 |
The Devil's Advocate 1997, R) |
|
| 15 |
Sin City 2005, R) |
|
| 16 |
Field of Dreams 1989, PG) |
|
| 17 |
Lethal Weapon 2 1989, R) |
|
| 18 |
Withnail and I 1987, R) |


















