Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  icewalker's Rating My Rating
1
S.W.A.T. 2003,  PG-13)
2
Black Hawk Down 2001,  R)
3
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
4
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
5
Kingdom of Heaven 2005,  R)
6
The Notebook 2004,  PG-13)
7
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
8
The Lake House 2006,  PG)
9
The Devil's Advocate 1997,  R)
10
The Covenant 2006,  PG-13)
11
Constantine 2005,  R)
12
Shakespeare in Love 1998,  R)
13
40 Days and 40 Nights 2002,  R)
14
Eurotrip 2004,  R)
15
The Recruit 2003,  PG-13)
16
Bad Boys 1995,  R)
17
Bad Boys II 2003,  R)
18
The Count of Monte Cristo 2002,  PG-13)
19
Interview with the Vampire 1994,  R)
20
Scary Movie 2000,  R)
21
Scary Movie 2 2001,  R)
22
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
23
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
24
Ice Age 2002,  PG)
25
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
26
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
27
Bring It On 2000,  PG-13)
28
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
29
American Pie 1999,  R)
30
American Pie 2 2001,  R)
31
American Wedding 2003,  R)
32
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
33
Sin City 2005,  R)
34
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
35
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
36
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
37
Top Gun 1986,  PG)
38
X-Men 2000,  PG-13)
39
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
40
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
41
Three Kings 1999,  R)
42
The 13th Warrior 1999,  R)
43
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
44
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
45
Legally Blonde 2001,  PG-13)
46
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde 2003,  PG-13)
47
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
48
Joy Ride 2001,  R)
49
Underworld 2003,  R)
50
Underworld: Evolution 2006,  R)
51
XXX 2002,  PG-13)
52
xXx: State of the Union 2005,  R)
53
Wild Things 1998,  R)
54
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
55
Blade 1998,  R)
56
Blade II 2002,  R)
57
Blade: Trinity 2004,  R)
58
Gone in 60 Seconds 1974,  PG)
59
Training Day 2001,  R)
60
Dragon: The Bruce Lee Story 1993,  PG-13)
61
Bad Company 2002,  PG-13)
62
Tears of the Sun 2003,  R)
63
The Patriot 2000,  R)
64
Little Black Book 2004,  PG-13)
65
Shaft 2000,  R)
66
Sweet November 2001,  PG-13)
67
Wrong Turn 2003,  R)
68
Men of Honor 2000,  R)
69
Rock Star 2001,  R)
70
The Saint 1997,  PG-13)
71
Head of State 2003,  PG-13)
72
Forces of Nature 1999,  PG-13)
73
Spy Game 2001,  R)
74
Payback 1999,  R)
75
City of Angels 1998,  PG-13)
76
Maverick 1994,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments