My Favorite Movies


  icelady43's Rating My Rating
1
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
2
I Am Legend 2007,  PG-13)
I Am Legend
good movie
3
The Color Purple 1985,  PG-13)
4
The Caveman's Valentine 2001,  R)
5
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
6
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
7
Pictures of Hollis Woods 2007,  Unrated)
8
Heidi 1937,  G)
9
Grease 1978,  PG)
Grease
pretty good
10
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
Rush Hour 2
good movie
11
The Crocodile Hunter - Collision Course 2002,  PG)
12
Bad Boys 1995,  R)
Bad Boys
good
13
Blade 1998,  R)
Blade
good movie
14
Predator 1987,  R)
15
The Amityville Horror 2005,  R)
The Amityville Horror
good
16
Rosemary's Baby 1968,  R)
Rosemary's Baby
goood
17
Big Momma's House 2000,  PG-13)
Big Momma's House
a good movie
18
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
Big Momma's House 2
good movie
19
Rambo (Rambo IV) 2008,  R)
Rambo (Rambo IV)
good
20
Rambo: First Blood Part II 1985,  R)
Rambo: First Blood Part II
good
21
Boyz n the Hood 1991,  R)
Boyz n the Hood
i loved this movie.very well done..
22
Lethal Weapon 1987,  R)
Lethal Weapon
love this movie.and all Mel Gibson

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments