Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  icarusprime's Rating My Rating
1
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
2
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
3
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
4
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
5
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
6
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
7
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
8
Brokeback Mountain 2005,  R)
9
Beautiful Thing 1996,  R)
10
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003,  PG-13)
11
Go 1999,  R)
12
Night of the Living Dead 1968,  R)
13
You've Got Mail 1998,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments