My Favorite Movies


  iane9yan's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
2
Gladiator 2000,  R)
3
300 2007,  R)
4
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
5
Braveheart 1995,  R)
6
Snow White: A Tale of Terror (Snow White in the Black Forest) 1997,  R)
7
Snow White: The Fairest of Them All 2001,  Unrated)
8
Willow 1988,  PG)
9
The Phantom of the Opera 1989,  R)
10
Eragon 2006,  PG)
11
Earthsea 2004,  Unrated)
12
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
13
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
14
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
15
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
16
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
17
Superman Returns 2006,  PG-13)
18
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
19
Spider-Man 2002,  PG-13)
20
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
21
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
22
The Sisterhood of the Traveling Pants 2005,  PG)
23
Mean Girls 2004,  PG-13)
24
The Swan Princess 1994,  G)
25
The Swan Princess II: Escape from Castle Mountain 1997,  G)
26
Shrek 2001,  PG)
27
Shrek 2 2004,  PG)
28
The Prince of Egypt 1998,  PG)
29
Ice Princess 2005,  G)
30
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
31
The Prince and Me 2004,  PG)
32
The Princess Diaries 2001,  G)
33
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
34
DOA: Dead or Alive 2007,  PG-13)
35
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003,  PG-13)
36
The Tuxedo 2002,  PG-13)
37
The Ring 2002,  PG-13)
38
The Ring Two 2005,  PG-13)
39
The Eye 2008,  PG-13)
40
Gin gwai 10 (The Eye 10) (The Eye: Infinity) 2005,  Unrated)
41
Inhyeongsa (The Doll Master) 2004,  Unrated)
42
Rock Star 2001,  R)
43
School of Rock 2003,  PG-13)
44
Raise Your Voice 2004,  PG)
45
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
46
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments