Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  iampitcher3's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
2
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
One of my favorite movies of all time.
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
4
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
One of the best love stories I have ever seen.
5
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
Up next to Titanic for love stories.
6
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
I laughed so hard I cried.
7
Step Up 2006,  PG-13)
8
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
9
Happy Feet 2006,  PG)
10
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments