My Favorite Movies


  1. iamnatalie
  2. Theo

Give list a short description

  iamnatalie's Rating My Rating
1
The Sound of Music 1965,  G)
The Sound of Music
Julie plays very very good. I'm in love with this movie and the soundtrack of course..
2
Finding Neverland 2004,  PG)
Finding Neverland
Very very good
3
Patch Adams 1998,  PG-13)
Patch Adams
Thumbs up!!
4
The Constant Gardener 2005,  R)
The Constant Gardener
Great one!!
5
Happy Feet 2006,  PG)
Happy Feet
fun and inspiring
6
Big Fish 2004,  PG-13)
Big Fish
Inspiring..
7
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
two thumbs up!
8
The Departed 2006,  R)
The Departed
Awesome!
9
Scent of a Woman 1992,  R)
Scent of a Woman
Love the tango dance
10
Once Upon a Time in America 1984,  R)
Once Upon a Time in America
Thumbs up!
11
Dead Poets Society 1989,  PG)
Dead Poets Society
great movie
12
Hardball 2001,  PG-13)
Hardball
it's so good
13
Little Miss Sunshine 2006,  R)
Little Miss Sunshine
so much fun, made me laugh
14
Sweet November 2001,  PG-13)
Sweet November
Love this movie

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments