My Favorite Movies
| iammrbug's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Akira 1988, R) |
|
| 2 |
Sin City 2005, R) |
|
| 3 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 4 |
O Brother, Where Art Thou? 2000, PG-13) |
|
| 5 |
300 2007, R) |
|
| 6 |
Snatch 2001, R) |
|
| 7 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 8 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 9 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 10 |
The Transformers - The Movie 1986, PG) |
|
| 11 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 12 |
Three Kings 1999, R) |
|
| 13 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 14 |
Silent Hill 2006, R) |
|
| 15 |
Grandma's Boy 2006, R) |
|
| 16 |
The 40 Year Old Virgin 2005, R) |
|
| 17 |
Final Fantasy - The Spirits Within 2001, PG-13) |
|
| 18 |
Final Fantasy VII - Advent Children 2005, PG-13) |
|
| 19 |
Top Secret! 1984, PG) |
|
| 20 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 21 |
Adventure 1945, Unrated) |




















