Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. hyperfan
  2. Amanda

Movies I could Watch Again And Again

  hyperfan's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
2
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
3
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
4
Anastasia 1997,  G)
5
Gladiator 2000,  R)
6
The Ninth Gate 1999,  R)
7
Stigmata 1999,  R)
8
The Breakfast Club 1985,  R)
9
A Walk to Remember 2002,  PG)
10
The Thomas Crown Affair 1999,  R)
11
Pleasantville 1998,  PG-13)
12
The Man in the Iron Mask 1998,  PG-13)
13
The Mighty Ducks 1992,  PG)
14
D2: The Mighty Ducks 1994,  PG)
15
D3: The Mighty Ducks 1996,  PG)
16
Miracle 2004,  PG)
17
Youngblood 1986,  R)
18
Mystery, Alaska 1999,  R)
19
Driven 2001,  PG-13)
20
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
21
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
22
The Ghost and the Darkness 1996,  R)
23
The Matrix 1999,  R)
24
Galaxy Quest 1999,  PG)
25
Star Trek - First Contact 1996,  PG-13)
26
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
27
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
28
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
29
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
30
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
31
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
32
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
33
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
34
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
35
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
36
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
37
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
38
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments