My Favorite Movies
| hungaryeyes's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Scarface 1932, PG) |
|
| 2 |
Barfly 1987, R) |
|
| 3 |
The Hills Have Eyes 2006, R) |
|
| 4 |
The Hills Have Eyes, Part 2 1985, R) |
|
| 5 |
Once Were Warriors 1994, R) |
|
| 6 |
Maniac Cop 1988, R) |
|
| 7 |
Silent Night, Deadly Night 1984, R) |
|
| 8 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 9 |
Candy 1968, R) |
|
| 10 |
Black Christmas 1974, R) |
|
| 11 |
When a Stranger Calls 2006, PG-13) |
|
| 12 |
American Psycho 2000, R) |
|
| 13 |
Maniac! 1980, R) |
|
| 14 |
Friday the 13th Part 3 1982, R) |
|
| 15 |
Lost Highway 1997, R) |
|
| 16 |
Psycho 1998, R) |
|
| 17 |
Bring It On 2000, PG-13) |
|
| 18 |
Red Dragon 2002, R) |


















