My Favorite Movies
Military & Fantacy Movies
| hufnpuf2005's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Shining 1980, R) |
|
| 2 |
The Good Son 1993, R) |
|
| 3 |
1408 2007, PG-13) |
|
| 4 |
Legend 1986, PG) |
|
| 5 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 6 |
Full Metal Jacket 1987, R) |
|
| 7 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 8 |
Hamburger Hill 1987, R) |
|
| 9 |
Heartbreak Ridge 1986, R) |
|
| 10 |
Apocalypse Now 1979, R) |
|
| 11 |
The Hunt for Eagle One: Crash Point 2006, R) |
|
| 12 |
Commando 1985, R) |
|
| 13 |
Delta Force Commando 2 1990, R) |
|
| 14 |
Air Force One 1997, R) |
|
| 15 |
Jarhead 2005, R) |
|
| 16 |
Behind Enemy Lines 2001, PG-13) |
|
| 17 |
The Thin Red Line 1998, R) |
















