My Favorite Movies


  HSMOCD's Rating My Rating
1
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
this is amazin im watchin it at the moment the songs are amazin bop to the top evry1 were all wildcats east high rocks
2
High School Musical 2 2007,  G)
High School Musical 2
so much better than the first 1 they kiss zac is so cute i meen i hav seen this movie and havent seen a better 1!!
3
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
Music and Lyrics
this is 1 of my 'lucky 3' movies

its so funny and im luvin all the music. Ive got the pop goes my heart video on my piczo webby. Im luvin the big concert at the end
4
The Prince and Me 2004,  PG)
The Prince and Me
OMG THIS IS IN MY LUCKY 3 OF MOVIES LUKE MABLY IS HOTHOTHOT AND THE SNOGGIN HAS GONE 2 A DIFFERENT LEVEL THIS MOVIE IS TOTALLY AWESOME AND I CANT BELIEVE HOW GOOD IT IS I WANNA WRITE SO MUCH BUT IM PROBABLY GONNA RUN OUTTA SPACE LOL THIS MOVE IS SOOOOO AMAZIN IT IS LIKE COMPLETELY UNTRUE BACK OF CLEARASIL IS SOOO FUNNY IT IS TH ONLY BIT OF THE MOVIE THAT MY BRO ACTUALLY LIKES
5
The Prince and Me 2 2005,  PG)
The Prince and Me 2
I saw this on youtube the other day coz i live in england and it hasnt come out on dvd ye unfortunately :( I love the last scenes where he actually marries paige rather than tht princess kirsten I also love it when kirsten comes in at the end of the wedding saying it is her wedding. SHE LOOKS A RIGHT MESS SOOOOO FUNNY
I cannot wait until it comes onto dvd in the uk. this is one of the best movies ive seen in absoloutly ages (wiv hsm and music and lyrics) Luke mably is really cute in it and think it is great overall only disappointment is that they have changed all of the actors (apart from luke mably)
6
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
7
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
8
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
9
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
OMG IM OBSESSED WIV HARRY POTTER IVE PREORDERED THE BOOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
11
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
lovin the marriage!!
12
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
13
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
14
Hairspray 2007,  PG)
Hairspray
this is the greatest movie ive seen this year! the songs are amazing i luv the 10 inute finale and everything is just sooooooooo great i wanna see this agen as youtube doesnt provide the hole mivie! ZAC i luv u!!
15
Love Actually 2003,  R)
Love Actually
how great is the story and how funny is bill nighy!! lol
16
Pride and Prejudice 2005,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments