My Favorite Movies
| hsmisthebest's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
High School Musical 3: Senior Year 2008, G) |
|
| 2 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 3 |
The Twilight Saga: New Moon 2009, PG-13) |
|
| 4 |
Dirty Dancing - Havana Nights 2004, PG-13)
It was AMAZING. Definitely one of my favourites. I wish people would stop comparing it to the first one, because if you don't you can see just how incredible it is. The first one was absolutely incredible, PLUS it's a classic, obviously the second one - no matter what the movie was like - wouldn't be as good as it. |
|
| 5 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 6 |
X-Men Origins - Wolverine 2009, PG-13) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 8 |
Twilight 2008, PG-13) |
|
| 9 |
Hairspray 2007, PG) |
|
| 10 |
Blades of Glory 2007, PG-13) |
|
| 11 |
Camp Rock 2008, G) |
|
| 12 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 13 |
She's the Man 2006, PG-13) |













