My Favorite Movies
Give list a short description
| hrvaticaaa's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Boogie Nights 1997, R) |
|
| 2 |
Fear 1996, R) |
|
| 3 |
Rock Star 2001, R) |
|
| 4 |
The Big Hit 1998, R) |
|
| 5 |
Max Payne 2008, PG-13) |
|
| 6 |
The Truth About Charlie 2002, PG-13) |
|
| 7 |
The Italian Job 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Three Kings 1999, R) |
|
| 9 |
Planet of the Apes 2001, PG-13) |
|
| 10 |
The Perfect Storm 2000, PG-13) |
|
| 11 |
Invincible 2006, PG) |
|
| 12 |
I Heart Huckabees 2004, R) |
|
| 13 |
The Yards 2000, R) |
|
| 14 |
Four Brothers 2005, R) |
|
| 15 |
Shooter 2007, R) |
|
| 16 |
Renaissance Man (Army Intelligence) (By the Book) 1994, PG-13) |
|
| 17 |
The Corruptor 1999, R) |
|
| 18 |
The Happening 2008, R) |
|
| 19 |
The Basketball Diaries 1995, R) |
|
| 20 |
The Departed 2006, R) |
|
| 21 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 22 |
Dazed and Confused 1993, R) |
|
| 23 |
American Pie 1999, R) |
|
| 24 |
American Pie 2 2001, R) |
|
| 25 |
American Wedding 2003, R) |
|
| 26 |
American Pie Presents - Band Camp 2005, R) |
|
| 27 |
American Pie 5: The Naked Mile 2006, R) |
|
| 28 |
American Pie Presents: Beta House 2007, R) |
|
| 29 |
Superbad 2007, R) |





























