My Favorite Movies
| hpyfish's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
12 Angry Men 1997, PG-13) |
|
| 2 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 3 |
Electric Dreams 1984, PG) |
|
| 4 |
O Brother, Where Art Thou? 2000, PG-13) |
|
| 5 |
Last Action Hero 1993, PG-13) |
|
| 6 |
Marilyn Hotchkiss' Ballroom Dancing & Charm School 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Strike Up the Band 1940, Unrated) |
|
| 8 |
Man on Fire 2004, R) |
|
| 9 |
Saints and Soldiers 2003, PG-13) |
|
| 10 |
The Night We Never Met 1993, R) |
|
| 11 |
The Crow 1994, R) |
|
| 12 |
The Big Chill 1983, R) |











