Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  hottieflirty's Rating My Rating
1
Blade 1998,  R)
2
Blade II 2002,  R)
3
Blade: Trinity 2004,  R)
4
Finding Nemo 2003,  G)
5
Monsters, Inc. 2001,  G)
6
Mona Lisa Smile 2003,  PG-13)
7
Friday 1995,  R)
8
Next Friday 2000,  R)
9
Friday After Next 2002,  R)
10
Shrek 2001,  PG)
11
The Sound of Music 1965,  G)
12
Back to the Future 1985,  PG)
13
Back to the Future Part II 1989,  PG)
14
Back to the Future Part III 1990,  PG)
15
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
16
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
17
Lord of the Flies 1990,  R)
18
Lord of War 2005,  R)
19
Fried Green Tomatoes 1991,  PG-13)
Fried Green Tomatoes
one of the best chick flicks ever made!!
20
Man cheng jin dai huang jin jia (Curse of the Golden Flower) 2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments