Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  hotmaleinfo's Rating My Rating
1
Clash of the Titans 1981,  PG)
Clash of the Titans
classic fantasy
2
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
Terminator 2: Judgment Day
best terminator movie and every time i watch it looks new and cool no one cant get enough of it
3
The Evil Dead 1981,  R)
The Evil Dead
evil dead is one scary movie that no one can forget its a master piece in horror
4
Evil Dead 2 1987,  R)
Evil Dead 2
sequal was combination of scare and fun i would say 2nd was and is best
5
Mortal Kombat 1995,  PG-13)
Mortal Kombat
mortal kombat i loved video game and then movie followed and its really good specaily its title music
6
True Lies 1994,  R)
True Lies
outstanding action sequences will blow you away in this movie
7
Dèmoni (Demons) 1985,  R)
Dèmoni (Demons)
gore flesh and blood and damn good horror
8
Rocky III 1982,  PG)
Rocky III
cool movie sound track eye of the tiger ...sylvester stallon takes down mr t
9
Rocky IV 1985,  PG)
Rocky IV
rocky never gives up in his toughest challenge of them all
10
Aliens 1986,  R)
Aliens
aliens has more better action then its first movie
11
Ong-Bak (Ong Bak: Muay Thai Warrior) 2005,  PG-13)
Ong-Bak (Ong Bak: Muay Thai Warrior)
tony ja is a good thai martial arts performer and he does his own stunts
12
Friday the 13th Part 3 1982,  R)
Friday the 13th Part 3
that is one tough mean machine whos unstopable returns
13
Friday the 13th Part VII - The New Blood 1988,  R)
Friday the 13th Part VII - The New Blood
jason fans would love to see his new looks in this movie
14
Friday the 13th - From Crystal Lake to Manhattan 2004,  R)
Friday the 13th - From Crystal Lake to Manhattan
jason is back and this time in new york city
15
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988,  R)
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master
horror was really good
16
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989,  R)
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child
5th movie was better in all movies
17
Freddy's Dead - The Final Nightmare 1991,  R)
Freddy's Dead - The Final Nightmare
this was like 6th movie in nightmare series and besides it give chills it will make you laugh too :)
18
The Howling 1981,  R)
The Howling
if you are hardcore fan of werewolf movies then this one is worth watching
19
The Hills Have Eyes 2006,  R)
The Hills Have Eyes
i havnt seen 70's version of this horror classic but remake was good one too
20
Casino Royale 2006,  PG-13)
Casino Royale
i think this bond movie is best bond movie ever made after golden eye and this bond looks really natural born ass kicker
21
Predator 1987,  R)
Predator
the day i saw this movie i was like a huge fan of arnold that movie is one of his best
22
AVP - Alien Vs. Predator 2004,  PG-13)
AVP - Alien Vs. Predator
clash between aliens and predators is coolest thing to watch and i cant wait for sequal
23
Red Scorpion 1989,  R)
Red Scorpion
really good movie dont miss that one dolph rocks in this movie
24
Dawn of the Dead 2004,  R)
Dawn of the Dead
This movie is better then old version
25
From Dusk Till Dawn 1996,  R)
From Dusk Till Dawn
salma hayek is sizzlin hot in this movie
26
Rage 1995,  R)
Rage
gary daneils first and last good action movie with damn good stunts
27
Drive 1998,  R)
Drive
nice action i think drive was excellent action movie and britney murphy's first movie
28
Dead Alive (Braindead) 1992,  R)
Dead Alive (Braindead)
peter jackson directed a horror movie full of gore and flesh eating un dead
29
Gremlins 1984,  PG)
Gremlins
from nice cute furry pets to scary freakish monstors
30
The Early Bird 1965,  Unrated)
The Early Bird
extremly funny
31
American Pie 1999,  R)
American Pie
american pie is really good fun movie
32
Freddy vs. Jason 2003,  R)
Freddy vs. Jason
jason vs freddy this is what fans waited for long time
33
Kiss of the Dragon 2001,  R)
Kiss of the Dragon
one of best jet lee action martial arts movies and no strings attached just pure kick back action
34
District B13 (Banlieue 13) 2004,  R)
District B13 (Banlieue 13)
never seen before action entertaining
35
Cradle 2 the Grave 2003,  R)
Cradle 2 the Grave
jet lee and dmx join forces to give fans a pure powerful action hit
36
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
return of the king shows victory of good over evil
37
Rumble in the Bronx 1996,  R)
Rumble in the Bronx
jackie chan in bronx showing some of his great stunts and cool fighting moves
38
Lat sau san taam (Hard-Boiled) 1992,  R)
Lat sau san taam (Hard-Boiled)
chow yun fat... i belive he is too good with gun fighting movies
39
Hard Target 1993,  R)
Hard Target
This action movie deserves 5 stars no matter what
40
Hellraiser 1987,  R)
Hellraiser
pin head was introduced in this classic horror movie
41
Under Siege 2: Dark Territory 1995,  R)
Under Siege 2: Dark Territory
train ride with full of action
42
Night of the Living Dead 1968,  R)
Night of the Living Dead
this is one of my favourite horror movies
43
The Gate 1987,  PG-13)
The Gate
watch this movie and your going to lock all gates in your house
44
Highway to Hell 1991,  R)
Highway to Hell
hell is entertaining too check it out
45
Universal Soldier 1992,  R)
Universal Soldier
cool action packed story about dead soldiers brought back to life
46
Soldier 1998,  R)
Soldier
its a good action movie
47
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
Spider-Man 2
spiderman returns for next round
48
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
Spider-Man 3
spiderman isnt only one whos gona win over evil alone in this 3rd franchize
49
Heart of Dragon (Long de xin) (The First Mission) 1985,  R)
Heart of Dragon (Long de xin) (The First Mission)
nice heart touching story between 2 brothers
50
Jackie Chan's Project A ('A' gai wak) (Pirate Patrol) 1983,  PG-13)
Jackie Chan's Project A ('A' gai wak) (Pirate Patrol)
fast as lighting and body so flexible ...jacky is the best
51
Police Story (Ging chaat goo si) (Police Force) 1985,  PG-13)
Police Story (Ging chaat goo si) (Police Force)
legendry jacky chan in one of his best movies
52
Supercop (Police Story 3) (Ging chaat goo si 3: Chiu kap ging chaat) 1992,  R)
Supercop (Police Story 3) (Ging chaat goo si 3: Chiu kap ging chaat)
great combination of jacky and michelle non stop ass kicking
53
The Naked Gun - From the Files of Police Squad! 1988,  PG-13)
The Naked Gun - From the Files of Police Squad!
good funny movie
54
The Naked Gun 2 1/2: The Smell of Fear 1991,  PG-13)
The Naked Gun 2 1/2: The Smell of Fear
non stop laughing package
55
The Naked Gun 33 1/3: the Final Insult 1994,  PG-13)
The Naked Gun 33 1/3: the Final Insult
new jokes in 3rd installment
56
Maniac! 1980,  R)
Maniac!
if your a serial killer movie fan you would love to watch this one
57
Slither 2006,  R)
Slither
creepy things from outer space takes over town same old story but they have tried to add few new things in movie
58
Deep Rising 1998,  R)
Deep Rising
i cant swim ...good for me.. maybe some thing huge lurks under deep sea who knows
59
Deep Blue Sea 1999,  R)
Deep Blue Sea
good shark bites after jaws trilogy
60
Tales from the Crypt: Demon Knight 1995,  R)
Tales from the Crypt: Demon Knight
jada pink smith is so hot in this movie demons are scary looking too
61
Demons 2 - The Nightmare Returns 1986,  R)
Demons 2 - The Nightmare Returns
flesh eating demons are back in sequal and this time they are too much hungry
62
My Bloody Valentine 1981,  R)
My Bloody Valentine
suspence thriller just average movie
63
The People Under The Stairs 1991,  R)
The People Under The Stairs
flesh eating hungry human living under stairs dont miss this movie its a must see
64
*batteries not included 1987,  PG)
*batteries not included
cute toy space ships i would love to have one of those lol
65
The Warriors 1979,  R)
The Warriors
warriors was a cool movie with gangs and great story line
66
Carnosaur 1993,  R)
Carnosaur
this dino flick is way too good then jurrasic park
67
Carnosaur 2 1995,  R)
Carnosaur 2
new breed of dinosaurs are back in sequal
68
Warlock 1988,  R)
Warlock
wish i was warlock too i know few spells but never works this movie warlock is kick ass
69
House (Ding Dong, You're Dead) 1986,  R)
House (Ding Dong, You're Dead)
dead guests in house of all kind of horrors
70
The Devil's Rejects 2005,  R)
The Devil's Rejects
rob zombie gives life to horror movies but mostly inspired by 70's style
71
Twilight Zone: The Movie 1983,  PG)
Twilight Zone: The Movie
twight light zone was my favourite horror tv series and then its movie came out you should check it out too
72
Le Pacte des loups (Brotherhood of the Wolf) 2001,  R)
Le Pacte des loups (Brotherhood of the Wolf)
big bad wolf
73
Children of the Corn 1984,  R)
Children of the Corn
children killing adults slaughtering them sacrifising in corn fields nice horror movie
74
Children of the Corn II: The Final Sacrifice 1992,  R)
Children of the Corn II: The Final Sacrifice
kids killing there own parents i loved this horror movie concept
75
Children of the Corn 3 - Urban Harvest 1994,  R)
Children of the Corn 3 - Urban Harvest
...
76
The Texas Chainsaw Massacre 1974,  R)
The Texas Chainsaw Massacre
crazy guy with chain saw is preety scary
77
The Texas Chainsaw Massacre 2 1986,  R)
The Texas Chainsaw Massacre 2
much more scary then first one with good casting and craziest guys ever seen in a horror movie
78
The Texas Chainsaw Massacre 2003,  R)
The Texas Chainsaw Massacre
another remake of 70's best horror movie title
79
Jurassic Park 1993,  PG-13)
Jurassic Park
its not just a walk in the park
80
The Lost World - Jurassic Park 1997,  PG-13)
The Lost World - Jurassic Park
a perfect movie for dinosaurs and adventure
81
The Protector (Tom yum goong) (Warrior King) 2006,  R)
The Protector (Tom yum goong) (Warrior King)
this movie was so good in martial arts but english voice over wasnt so good
82
Tremors 1990,  R)
Tremors
underground man eating worms swallowing every thing walks on land
83
Tremors 2: Aftershocks 1995,  PG-13)
Tremors 2: Aftershocks
This time worms changed and more dangerous
84
Double Team 1997,  R)
Double Team
teamed up with that fag rodman but still van is the only one who looks damn good without team work
85
Double Impact 1991,  R)
Double Impact
van-damme playing twins role double the aciton double the effect
86
Stone Cold 1991,  R)
Stone Cold
brian rocks in this action movie ..
87
Hostel 2006,  R)
Hostel
never ever talk to strangers or trust on them or you will end up like these teenagers in this movie
88
Jackie Chan's First Strike 1996,  PG-13)
Jackie Chan's First Strike
jacky is on strike over terrorism and some climax scenes will make u laugh too
89
Rambo: First Blood Part II 1985,  R)
Rambo: First Blood Part II
john rambo one of the biggest icon of action movies
90
Rambo III 1988,  R)
Rambo III
Rambo is loved by every one action movie fan looking forward to watch Rambo 4
91
Superman II 1981,  PG)
Superman II
its a plane no its a bird no actually its a man wearing his underwear out side his pants
92
The Faculty 1998,  R)
The Faculty
very good sci-fic horror movie
93
Eraser 1996,  R)
Eraser
arnold will erase any thing comes in his way
94
Face/Off 1997,  R)
Face/Off
john woo master mind behind making of this hot action star cast
95
Scarface 1983,  R)
Scarface
al pacino with tommy gun now that is cool after long time even they game on this story two times one was G.T.A vice city and other scarface the game itself
96
Spy Kids 2001,  PG)
Spy Kids
kids on rescue their parents from evil organization and lots never before seen great spy gadgets
97
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams 2002,  PG)
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams
The spy kids and family is back to save the world
98
DOA: Dead or Alive 2007,  PG-13)
DOA: Dead or Alive
2 stars for hot chicks movie wasnt that good
99
City Hunter (Sing si lip yan) 1992,  PG-13)
City Hunter (Sing si lip yan)
jacky chan playin naughty with cute girls
100
Mission Impossible 2 2000,  PG-13)
Mission Impossible 2
jhon woo the best action movie director brings us whole new level of action
101
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
Mission: Impossible III
nothing is imposible
102
Venom 2005,  R)
Venom
cool supernatural voodoo dolls movie
103
Silent Hill 2006,  R)
Silent Hill
one of my fav horror video game adaptation
104
Rush Hour 1998,  PG-13)
Rush Hour
this first rush hour was like flush hour not so good
105
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
Rush Hour 2
good improvement in sequal
106
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
Rush Hour 3
getting better and better
107
Saw III 2006,  R)
Saw III
its differnt then other saw movies every time its shocking and more thrilling
108
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
dead pirates and funny captain jack sparrow
109
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
this second pirate movie has much more and so fun to watch
110
Die Hard 1988,  R)
Die Hard
Biggest blockbuster of its times
111
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder)
terrorists having bad day after messing up with jhon maclane
112
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
Die Hard 3: With a Vengeance
saving city from bad guys piece of cake for jhon maclane
113
Darkman 1990,  R)
Darkman
one of the darkest movie characters of all times
114
Darkman II - The Return of Durant 1994,  R)
Darkman II - The Return of Durant
ugliest good guy ever seen in a movie is darkman
115
Darkman III - Die Darkman Die 1996,  R)
Darkman III - Die Darkman Die
disappointment from darkman 3rd movie
116
RoboCop 1987,  R)
RoboCop
THE best cop ever is RoBo cop
117
Robocop 2 1990,  R)
Robocop 2
He always shines coz he is all steel go ROBO go
118
Robocop 3 1992,  PG-13)
Robocop 3
just an average but still worth watching becoz its RoBo Cop .
119
Training Day 2001,  R)
Training Day
One of the finnest actors denzel teaching a rookie how to be professional like him
120
Mortuary 2005,  R)
Mortuary
must see
121
Bad Taste 1987,  R)
Bad Taste
if you saw this movie then it means you dont have bad taste for cheesy flicks at all
122
Bad Boys 1995,  R)
Bad Boys
bad boys bad boys watcha gona do watcha gona do when they come for you
123
Bad Boys II 2003,  R)
Bad Boys II
such an explosive sequal
124
Night of the Demons 1988,  R)
Night of the Demons
every one is invited to join this demonic feast
125
Night of the Demons II 1994,  R)
Night of the Demons II
...
126
Night of the Demons III (Demon House) 1997,  R)
Night of the Demons III (Demon House)
...
127
Child's Play 1988,  R)
Child's Play
cute , playful , and deadly
128
Child's Play 2 1990,  R)
Child's Play 2
killer doll chucky back for more bloody games
129
Child's Play 3 1991,  R)
Child's Play 3
ressurected 3rd time cos play time is not over yet
130
Dolls 1987,  R)
131
Hellbound: Hellraiser 2 1988,  R)
Hellbound: Hellraiser 2
hell demons came for more human flesh and skins
132
Hellraiser 3: Hell on Earth 1992,  R)
Hellraiser 3: Hell on Earth
i would not ever touch that demonic puzzle box if its in real
133
Hellraiser - Bloodline 1996,  R)
Hellraiser - Bloodline
4th chapter of pin head terror keeps haunting his prey
134
Hot Shots! Part Deux 1993,  PG-13)
Hot Shots! Part Deux
Now this rambo does more then action he is funny too
135
Dude, Where's My Car? 2000,  PG-13)
136
Mighty Joe Young 1998,  PG)
Mighty Joe Young
another HUGE ape movie but its a nice movie
137
Congo 1995,  PG-13)
138
Class of 1999 1990,  R)
Class of 1999
inspired by terminator really good movie with cool effects
139
The Grudge 2004,  PG-13)
The Grudge
this japanese remake was better then original
140
The Grudge 2 2006,  PG-13)
The Grudge 2
few scenes were really so scary then first one grudge movie
141
The Quick and the Dead 1995,  R)
The Quick and the Dead
aim not fan of western movies but this one was good drived my attention to it
142
Scream 1996,  R)
Scream
scream all you want
143
Scream 2 1997,  R)
Scream 2
they are back for more screams
144
Scream 3 2000,  R)
Scream 3
keeps screaming till death
145
The Beastmaster 1982,  PG)
The Beastmaster
beast master was master piece
146
Beastmaster 2: Through the Portal of Time 1991,  PG-13)
Beastmaster 2: Through the Portal of Time
legend continues
147
Liar Liar 1997,  PG-13)
Liar Liar
what if you cant ever lie ...without lies life can get preety much like hell sometimes
148
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004,  PG)
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events
funny funny funny carrey ...btw that orphan new teen actress was damn so cute
149
Who Framed Roger Rabbit 1988,  PG)
Who Framed Roger Rabbit
love you jessica rabbit
150
The Stepfather 1987,  R)
The Stepfather
all step fathers are not like this maniac in movie.
151
Tales from the Crypt Presents: Bordello of Blood 1996,  R)
Tales from the Crypt Presents: Bordello of Blood
3 stars for sexy vimpires and nudity movie was ok
152
Blood Diamond 2006,  R)
Blood Diamond
great story over all its a winner
153
Walking Tall 2004,  PG-13)
Walking Tall
tough guy dwayne brings his own justice to town a true story
154
Rapid Fire 1992,  R)
Rapid Fire
great movie with fast rapid action in it
155
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
Lara Croft - Tomb Raider
Based on video games most known sexy female adventurer lara croft played by angelina very well
156
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003,  PG-13)
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life
angelina is best choice for lara croft role
157
The Mummy 1999,  PG-13)
The Mummy
ancient evil comes back to life
158
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
The Mummy Returns
movie was fun and rock had his first chance to show his acting skills and muscles
159
Species 1995,  R)
Species
never seen a alien that sexy and hot
160
Species II 1998,  R)
Species II
this time its a couple breeding and giving birth to new species of babies
161
The Cave 2005,  PG-13)
The Cave
horrible looking creatures in a cave with no way out
162
King Kong Lives 1986,  PG-13)
King Kong Lives
king kong found himself a queen kong so romantic primates
163
Back to the Future 1985,  PG)
Back to the Future
such a great movie of 80's
164
Back to the Future Part II 1989,  PG)
Back to the Future Part II
once again the car is back which gives ride to futre and past
165
Nemesis 1993,  R)
166
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
167
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
168
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
one of the coolest sci fi adventures of all times
169
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
170
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
171
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
172
Son of the Mask 2005,  PG)
Son of the Mask
i like this movie but if jim carrey was in it i was going to give it 5 stars rating
173
The Mask of Zorro 1998,  PG-13)
The Mask of Zorro
hit television series zorro makes its mark on movie
174
The Legend of Zorro 2005,  PG)
The Legend of Zorro
masked legend of zorro swings his sword once again and marks (Z)
175
Urban Legend 1998,  R)
Urban Legend
good suspence thriller
176
Just My Luck 2006,  PG-13)
Just My Luck
romantic funny charmed comedy
177
See No Evil 2006,  R)
See No Evil
one of known superstars of wwe kane plays brutal twisted serial killer
178
Army of Darkness 1993,  R)
Army of Darkness
after this 3rd hit movie fans of evil dead wants more
179
Resident Evil 2002,  R)
Resident Evil
popular playstation game resident evil goes on big screen success
180
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
Resident Evil - Apocalypse
alice trying to find way out of city with other famous game character jill valentine and nemesis joins in movie too
181
Wes Craven Presents Wishmaster 1997,  R)
Wes Craven Presents Wishmaster
Becareful wat you wish for ...
182
Wishmaster 2: Evil Never Dies 1999,  R)
Wishmaster 2: Evil Never Dies
your wish is my command
183
Wishmaster 3 - Beyond the Gates of Hell 2001,  R)
Wishmaster 3 - Beyond the Gates of Hell
third movie in series wasnt so good then previous ones but still fine some erotic scenes were added too .. enjoy
184
The Exorcist 1973,  R)
The Exorcist
every one knows about this horror movie famous movie of all time but not my fav
185
The Exorcist III 1990,  R)
The Exorcist III
ok now this exorcist was much better really bone chiller
186
The Matrix Reloaded 2003,  R)
The Matrix Reloaded
Neo looks great with more abilities much powerful and unstopable cool action sci-fi movie
187
The Matrix Revolutions 2003,  R)
188
Poltergeist 1982,  PG)
189
Poltergeist II: the Other Side 1986,  PG-13)
190
Breeders 1986,  R)
Breeders
sci fiction horror with some thing new which never been shown in other movies
191
Turbulence 1997,  R)
192
Pitch Black 2000,  R)
193
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
194
Blade 1998,  R)
Blade
half human half blood sucking vampire...but all hero
195
Blade II 2002,  R)
Blade II
day walker joins with team of vampire hunters as they face a new breed of vampires
196
Blade: Trinity 2004,  R)
Blade: Trinity
dracula should be 10 times powerful then blade but in this movie dracula has been chased by blade ..so funny
197
Dragonheart 1986,  PG-13)
Dragonheart
story of a knight and dragon and there friendship
198
Ultraviolet 2006,  PG-13)
Ultraviolet
this movie was below average it was just ok
199
Mad Max 2: The Road Warrior 1981,  R)
200
Mad Max Beyond Thunderdome 1985,  PG-13)
201
Doom 2005,  R)
Doom
great pc video game of all time doom seems to be not so great as a movie
202
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
Indiana Jones and the Temple of Doom
indy returns with more adventures with some finest indian actors
203
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark)
the first chapter of indian series most popular adventure movie
204
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
Indiana Jones and the Last Crusade
indy vs army of nazis
205
Anaconda 1997,  PG-13)
Anaconda
over grown anaconda snake but crawling fast its not possible
206
Anacondas - The Hunt for the Blood Orchid 2004,  PG-13)
Anacondas - The Hunt for the Blood Orchid
sssssssssssnakes are back
207
Torque 2004,  PG-13)
Torque
cool fast bikes and hot babes you looking for then this movie is best to watch
208
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
cool new cars and all about drifting its an average movie cast wasnt so impresive
209
The Rundown (Welcome to the Jungle) 2003,  PG-13)
The Rundown (Welcome to the Jungle)
dwayne aka the rock makes this movie looks good
210
The Marine 2006,  PG-13)
The Marine
wwe wrestling superstar jhon cena in his debut action movie
211
Hollow Man 2000,  R)
Hollow Man
how can you beat someone if you cant see the ultimate invisible bad guy is here
212
Sleepy Hollow 1999,  R)
Sleepy Hollow
heads are rolling every where
213
The Pink Panther 2006,  PG)
The Pink Panther
stupid hilarious detective to find some clues
214
Cliffhanger 1993,  R)
Cliffhanger
hold on tight cause this adventure action movie will make you fall off from your chairs
215
Rocky V 1990,  PG-13)
216
Last Action Hero 1993,  PG-13)
217
Starship Troopers 1997,  R)
218
Total Recall 1990,  R)
219
Meltdown ,  R)
220
Ice Age 2002,  PG)
221
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
222
Running Scared 2005,  R)
223
Fright Night 1985,  R)
224
Mars Attacks! 1996,  PG-13)
225
Demolition Man 1993,  R)
226
The Animal 2001,  PG-13)
The Animal
rob shows his animal instincts rob movies are always entertaining
227
Deuce Bigalow: Male Gigolo 1999,  R)
228
Deuce Bigalow: European Gigolo 2005,  R)
229
Van Helsing 2004,  PG-13)
230
An American Werewolf in London 1981,  R)
231
Teen Wolf 1985,  PG)
232
Silver Bullet 1985,  R)
233
The Benchwarmers 2006,  PG-13)
The Benchwarmers
its time for revenge of the nerds with some soft ball style
234
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
never imagined a god can be that funny too ofcourse if its jim carrey nothing more to expect besides laughs
235
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) 2001,  R)
236
The Tuxedo 2002,  PG-13)
The Tuxedo
tux with super powers and ablities to do any imposible made possible by jackie chan
237
Clerks II 2006,  R)
Clerks II
lots of abusive and rascial trash talk to learn from this movie
238
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
Jay and Silent Bob Strike Back
i just love this movie
239
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
state of the art specail effects and package of total entertainment
240
Man on Fire 2004,  R)
Man on Fire
denzel is hot as fire in this movie burning every one comes in his way
241
Behind Enemy Lines 2001,  PG-13)
242
Enemy Mine 1985,  PG-13)
243
Crying Freeman 1995,  Unrated)
244
Dreamcatcher 2003,  R)
245
What Women Want 2000,  PG-13)
246
Joe's Apartment 1996,  PG-13)
Joe's Apartment
a musical comedy with roaches not bad
247
Mimic 1997,  R)
Mimic
scariest huge bugs
248
Mimic 2 2001,  R)
Mimic 2
not good as the first movie of mimic but still grabs attention in some of its creepy moments
249
Daylight 1996,  PG-13)
250
16 Blocks 2006,  PG-13)
251
The Village 2004,  PG-13)
252
Village of the Damned 1995,  R)
253
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
254
Pet Sematary 1989,  R)
255
Pet Sematary Two 1992,  R)
256
Crocodile Dundee 1986,  PG-13)
257
Crocodile Dundee in Los Angeles 2001,  PG)
258
Shanghai Noon 2000,  PG-13)
259
Shanghai Knights 2003,  PG-13)
260
Big Fat Liar 2002,  PG)
261
Agent Cody Banks 2003,  PG)
Agent Cody Banks
The youngest spy agent in movie history and so cool
262
Jason X 2001,  R)
263
American Pie 2 2001,  R)
American Pie 2
sweet as pie
264
American Wedding 2003,  R)
American Wedding
pie fucking loser (jason biggs) gets married
265
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
American Pie Presents - Band Camp
stiffler's younger bro tries to fit in his elder bro stinky shoes
266
Alien3 1992,  R)
Alien3
No one though alien movie would suck that bad
267
Alien Resurrection 1997,  R)
Alien Resurrection
This 4th coming of alien saga hit the right spot
268
The Omen 2006,  R)
269
The Omen 1976,  R)
270
The Art of War 2000,  R)
271
Stealth 2005,  PG-13)
272
Twister 1996,  PG-13)
273
Kindergarten Cop 1990,  PG-13)
274
Timecop 1994,  R)
275
Maximum Risk 1996,  R)
276
The Hidden 1987,  R)
277
Romeo Must Die 2000,  R)
278
Broken Arrow 1996,  R)
279
Evolution 2001,  PG-13)
280
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
281
Unleashed (Danny the Dog) 2005,  R)
282
The Relic 1997,  R)
283
The Big Hit 1998,  R)
284
Eight Legged Freaks 2002,  PG-13)
285
Wrong Turn 2003,  R)
286
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
287
The Fog 2005,  PG-13)
288
Old School 2003,  R)
289
Swordfish 2001,  R)
290
When a Stranger Calls 2006,  PG-13)
291
Hostage 2005,  R)
292
Desperate Measures 1998,  R)
293
Jumanji 1995,  PG)
Jumanji
i wanna play a game like that
294
Zathura 2005,  PG)
Zathura
from makers of jumanji comes one other game for fun
295
Wayne's World 1992,  PG-13)
Wayne's World
mike myers and dana came up with this funny movie about loads of fun
296
Wayne's World 2 1993,  PG-13)
297
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World 1963,  G)
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World
60's classic funniest comedy deserves a remake
298
Léon (The Professional) 1994,  R)
299
Conan the Barbarian 1982,  R)
300
Conan the Destroyer 1984,  PG)
301
Red Sonja 1985,  PG-13)
302
From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money 1998,  R)
303
From Dusk Till Dawn 3: The Hangman's Daughter 1999,  R)
304
Wild Wild West 1999,  PG-13)
305
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
306
Friday the 13th 1980,  R)
Friday the 13th
suspence was good in this first friday the 13th
307
Friday the 13th - The Final Chapter 1984,  R)
308
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986,  R)
309
Jason Goes to Hell - The Final Friday 1993,  R)
310
Freaky Friday 2003,  PG)
311
Phone Booth 2003,  R)
Phone Booth
this movie sux
312
Men of Honor 2000,  R)
313
Bulletproof 1996,  R)
314
Bulletproof Monk 2003,  PG-13)
315
Psycho 1998,  R)
316
Psycho II 1983,  R)
317
Psycho III 1986,  R)
318
Stuart Little 1999,  PG)
319
Stuart Little 2 2002,  PG)
320
Cats & Dogs 2001,  PG)
321
Star Kid 1998,  PG)
322
Honey, I Shrunk the Kids 1989,  PG)
323
Judge Dredd 1995,  R)
324
Daddy Day Care 2003,  PG)
325
The Long Kiss Goodnight 1996,  R)
326
Romeo + Juliet 1996,  PG-13)
327
Minority Report 2002,  PG-13)
328
Jeepers Creepers 2001,  R)
329
Jeepers Creepers 2 2003,  R)
330
Fortress 1993,  R)
331
Gremlins 2: The New Batch 1990,  PG-13)
332
Dangerous Minds 1995,  R)
333
Ronin 1998,  R)
334
The Transporter 2002,  PG-13)
335
Transporter 2 2005,  PG-13)
336
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
Howl's Moving Castle
amazing animations great story
337
Man on the Moon 1999,  R)
338
Fun With Dick and Jane 2005,  PG-13)
339
Shark Tale 2004,  PG)
340
Jaws 1975,  PG)
341
Jaws 2 1978,  PG)
342
Jaws 3 1983,  PG)
343
Bird on a Wire 1990,  PG-13)
344
Barb Wire 1996,  R)
Barb Wire
pamela looks better in swimsuits and in porn
345
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
peter jackson's lord of the rings journey to destroy ring begins in this first part
346
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
347
Lord of Illusions 1995,  R)
348
Dogma 1999,  R)
349
Con Air 1997,  R)
350
Drop Zone 1994,  R)
351
Speed 1994,  R)
Speed
fasten your seat belts cos this ride wont stop any where
352
Speed 2 - Cruise Control 1997,  PG-13)
Speed 2 - Cruise Control
fans of speed movie never expected second to be that bad
353
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
354
Down to Earth 2001,  PG-13)
355
The Scorpion King 2002,  PG-13)
356
Over the Top 1986,  PG)
Over the Top
first ever movie i seen on arm wrestling it was very good movie
357
Problem Child 1990,  PG)
Problem Child
That kid is every parents nightmare
358
Problem Child 2 1991,  PG-13)
Problem Child 2
some kids will drive you crazy
359
My Favorite Martian 1999,  PG)
360
In Hell 2003,  R)
In Hell
van-damme fighting his life in a prison which is more like hell good movie about struggle
361
Armour of God (Long xiong hu di) (Operation Condor 2) 1987,  R)
362
Cobra 1986,  R)
363
Wheels on Meals (Kuai can che) (Powerman) (Weapon X) 1984,  Unrated)
364
House of the Dead 2003,  R)
House of the Dead
i was thinking better not to give it a single star cos it was that worse uwe boll is disgrace for german directors
365
Daredevil 2003,  PG-13)
366
Earth vs. the Spider 2001,  R)
367
Forrest Gump 1994,  PG-13)
Forrest Gump
tom hanks with his powerful performance
368
Godzilla 1998,  PG-13)
Godzilla
special effects were fine some of movie plots were so stupid
369
Starsky & Hutch 2004,  PG-13)
Starsky & Hutch
i have never seen its original tv series but its movie was entertaining hope to see its sequal soon
370
Mr. Nice Guy (Yat goh hiu yan) 1998,  PG-13)
Mr. Nice Guy (Yat goh hiu yan)
Mr nice guy is not so nice for bad guys
371
Mr. 3000 2004,  PG-13)
372
Hatchet 2006,  R)
Hatchet
There's no happy ending with next horror icon victor crowley
373
Wrong Turn 2: Dead End 2007,  Unrated)
Wrong Turn 2: Dead End
ultimate in gore and blood
374
Cabin Fever 2002,  R)
375
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
The Simpsons Movie
funny as always
376
Shoot 'Em Up 2007,  R)
Shoot 'Em Up
one of the coolest gun banging action movies
377
Disturbia 2007,  PG-13)
378
I Know Who Killed Me 2007,  R)
I Know Who Killed Me
linsey looks grown up now seductive and tempting but movie was crap
379
Skinwalkers 2007,  PG-13)
380
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006,  R)
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
wow when ever i think of borat humour and those funny moments in movie it makes me laugh i would recommend to every body but not for kids
381
Night of the Creeps 1986,  R)
Night of the Creeps
so creepy
382
Phantoms 1998,  R)
383
Bride of Chucky 1998,  R)
Bride of Chucky
chucky finds his match
384
Seed Of Chucky 2004,  R)
385
Lake Placid 1999,  R)
386
The Condemned 2007,  R)
The Condemned
just an average movie nothing new or intersting
387
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
The Bourne Supremacy
searching for his real identity bourne is still looking for some answers
388
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
The Bourne Ultimatum
all truth Revieled about bourne past and good chasing action too
389
Dr. Seuss - The Cat in the Hat 2003,  PG)
390
How the Grinch Stole Christmas 2000,  PG)
How the Grinch Stole Christmas
iam not fan of such kids movies but i saw it cause of jim carrey funny new looks
391
Click 2006,  PG-13)
Click
wish life was that easy just one click away that movie made me cry in its end
392
The Hot Chick 2002,  PG-13)
393
Little Nicky 2000,  PG-13)
394
Big Daddy 1999,  PG-13)
395
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
Pearl Harbor
historical true event movie with great visual effects
396
Red Eye 2005,  PG-13)
397
Die Another Day 2002,  PG-13)
398
The World Is Not Enough 1999,  PG-13)
399
Tomorrow Never Dies 1997,  PG-13)
400
GoldenEye 1995,  PG-13)
401
Leprechaun 1993,  R)
402
Leprechaun 2 1994,  R)
403
Leprechaun 3 1995,  R)
404
Disturbing Behavior 1998,  R)
405
Mortal Kombat: Annihilation 1997,  PG-13)
406
House on Haunted Hill 1999,  R)
407
Tango & Cash 1989,  R)
408
Valentine 2001,  R)
409
Labyrinth 1986,  PG)
410
Inspector Gadget 1999,  PG)
411
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) 2002,  R)
412
Van Wilder: The Rise of Taj (Van Wilder 2) 2006,  R)
413
Cyborg 1989,  R)
414
The Time Machine 2002,  PG-13)
415
Out of Time 2003,  PG-13)
416
The Haunting 1999,  PG-13)
417
Ghost Ship 2002,  R)
418
Ghost 1990,  PG-13)
419
Ghostbusters 1984,  PG)
420
Ghostbusters 2 1989,  PG)
421
Cursed 2004,  PG-13)
422
A.I. Artificial Intelligence 2001,  PG-13)
423
The Ghost and the Darkness 1996,  R)
424
Ghost in the Shell 1996,  R)
425
Ghoulies IV 1994,  R)
426
Undisputed II: Last Man Standing 2006,  R)
427
Universal Soldier - The Return 1999,  R)
428
Superman Returns 2006,  PG-13)
429
Jack Frost 1998,  PG)
430
Shaun of the Dead 2004,  R)
431
Batman 1989,  PG-13)
Batman
first ever batman movie and scariest joker now lets see if ledger can fit in joker's evil shoes (dark knight) 2008
432
Batman Returns 1992,  PG-13)
433
Batman Forever 1995,  PG-13)
434
Batman & Robin 1997,  PG-13)
435
Batman Begins 2005,  PG-13)
436
Equilibrium 2002,  R)
437
Zoolander 2001,  PG-13)
438
Desperado 1995,  R)
439
Once Upon a Time in Mexico 2003,  R)
440
Lock Up 1989,  R)
441
I Know What You Did Last Summer 1997,  R)
442
I Still Know What You Did Last Summer 1998,  R)
443
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
average comedy flick but still worth watch
444
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
445
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
446
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
great epic battles
447
The Crush 1993,  R)
448
Frequency 2000,  PG-13)
449
Dirty Deeds 2005,  PG-13)
450
Scooby-Doo 2002,  PG)
Scooby-Doo
so stupid movie cartoons are much better
451
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed 2004,  PG)
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed
ok i think after first scooby movie disaster they learned by mistakes
452
End of Days 1999,  R)
453
Bats 1999,  PG-13)
454
Python 2000,  R)
455
The Thing 1982,  R)
456
George of the Jungle 1997,  PG)
457
The Silence of the Lambs 1991,  R)
458
Hannibal 2001,  R)
459
Bewitched 2005,  PG-13)
460
Solo 1996,  PG-13)
461
Mercury Rising 1998,  R)
462
The Jackal 1997,  R)
463
Lethal Weapon 1987,  R)
464
Lethal Weapon 2 1989,  R)
465
Lethal Weapon 3 1992,  R)
466
Lethal Weapon 4 1998,  R)
467
Sudden Death 1995,  R)
468
The Fly 1986,  R)
469
The Fly II 1989,  R)
470
Beverly Hills Ninja 1997,  PG-13)
471
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie 1990,  PG)
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie
green mean machine turtles in their first movie
472
Teenage Mutant Ninja Turtles II - The Secret of the Ooze 1991,  PG)
Teenage Mutant Ninja Turtles II - The Secret of the Ooze
one of a kind ninjas
473
The Medallion 2003,  PG-13)
The Medallion
jacky goes super
474
The Terminal 2004,  PG-13)
475
Cast Away 2000,  PG-13)
Cast Away
reminds me of survivor reality show but really great movie
476
Spirited Away 2001,  PG)
477
Joe Dirt 2001,  PG-13)
478
Collateral Damage 2002,  R)
479
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
480
Mute Witness 1994,  R)
481
Mulholland Drive 2001,  R)
482
Bring It On 2000,  PG-13)
483
The Cable Guy 1996,  PG-13)
484
Simone (S1m0ne) 2003,  PG-13)
485
New Police Story (San ging chaat goo si) 2004,  R)
486
Gorgeous (Boh lee chun) 1999,  PG-13)
487
Galaxy Quest 1999,  PG)
488
Drunken Master (Jui kuen) 1978,  PG-13)
489
The Legend of Drunken Master (Jui kuen II) (Drunken Fist II) 1994,  R)
490
Knock Off 1998,  R)
491
Flightplan 2005,  PG-13)
492
Panic Room 2002,  R)
493
Halloween H2O 1998,  R)
494
Halloween - Resurrection 2002,  R)
495
National Security 2003,  PG-13)
496
Road Trip 2000,  R)
497
Vertical Limit 2000,  PG-13)
Vertical Limit
There are no limits of action in this flick
498
The Truman Show 1998,  PG)
499
The Edge 1997,  R)
500
Vampire Effect (Chin gei bin) (The Twins Effect) 2003,  R)
501
Twin Dragons (Shuang long hui) (Brother vs. Brother) 1992,  PG-13)
Twin Dragons (Shuang long hui) (Brother vs. Brother)
if one jacky wasnt enough then here you go another jacky at price of one movie
502
Out of Sight 1998,  R)
Out of Sight
so boring didnt like it
503
The Amityville Horror 2005,  R)
The Amityville Horror
good horror remake
504
The Nutty Professor 1996,  PG-13)
The Nutty Professor
eddie murphy first time playing so many characters in one movie
505
Nutty Professor II - The Klumps 2000,  PG-13)
Nutty Professor II - The Klumps
fat professor eddie is back with his funny family
506
Space Jam 1996,  PG)
Space Jam
micheal one on one with toon basketball giants
507
Lost in Space 1998,  PG-13)
Lost in Space
another stupid remake of classic tv series
508
Event Horizon 1997,  R)
509
Kung Fu Hustle 2004,  R)
510
Looney Tunes: Back in Action 2003,  PG)
511
Monkeybone 2001,  PG-13)
512
Jingle All the Way 1996,  PG)
513
Home Alone 1990,  PG)
514
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)
515
Blue Streak 1999,  PG-13)
516
Return to House on Haunted Hill 2007,  R)
517
Dragon Wars (D-War) 2007,  PG-13)
518
P2 2007,  R)
P2
This movie is best thriller of year 2007
519
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
Resident Evil: Extinction
paul anderson is too good in directing action horror genre and resident evil is one of those examples
520
Whisper 2007,  R)
521
Species: The Awakening 2007,  Unrated)
522
BASEketball 1998,  R)
BASEketball
funny stupid game and its rules
523
Goal! The Dream Begins (Goal!: The Impossible Dream) 2005,  PG)
Goal! The Dream Begins (Goal!: The Impossible Dream)
treat for every football fans but i like it too even iam not such a football fan
524
Crank 2006,  R)
Crank
craziest action movie i ever seen
525
Snakes on a Plane 2006,  R)
526
Get Carter 2000,  R)
527
Tomcats 2001,  R)
528
Nacho Libre 2006,  PG)
Nacho Libre
funny looking wrestlers
529
Shallow Hal 2001,  PG-13)
530
Employee of the Month 2006,  PG-13)
531
The Thomas Crown Affair 1999,  R)
The Thomas Crown Affair
if you want to sleep then watch this movie
532
El Clown ,  PG)
533
Deep Impact 1998,  PG-13)
Deep Impact
only last part was good rest of it was shit
534
Deep Star Six 2001,  R)
535
Corky Romano 2001,  PG-13)
Corky Romano
stupid movie but fun to watch
536
The Dentist 2: Brace Yourself 1998,  R)
The Dentist 2: Brace Yourself
After watching this movie never ever want to go at dentist rather pull my teeth out myself
537
The Road to El Dorado 2000,  PG)
538
The Brothers Grimm 2005,  PG-13)
539
Kite 1998,  Unrated)
Kite
i love anime and this is one of its example this is only for adults
540
Monster House 2006,  PG)
541
Undercover Brother 2002,  PG-13)
542
Final Destination 3 2006,  R)
543
Final Destination 2000,  R)
544
Final Destination 2 2003,  R)
545
Final Fantasy - The Spirits Within 2001,  PG-13)
Final Fantasy - The Spirits Within
really good cg anime i would like to watch more movies like this one
546
Dragon: The Bruce Lee Story 1993,  PG-13)
Dragon: The Bruce Lee Story
jason scott played role of bruce lee really good
547
Hook 1991,  PG)
548
Ella Enchanted 2004,  PG)
549
The Rock 1996,  R)
550
Osmosis Jones 2001,  PG)
551
Madagascar 2005,  PG)
552
Pootie Tang 2001,  PG-13)
553
Head of State 2003,  PG-13)
554
Jack 1996,  PG-13)
Jack
grow up robbin
555
Piranha 1978,  R)
Piranha
fishes + teeth = gore and blood in movie
556
Piranha Part Two: The Spawning 1982,  R)
Piranha Part Two: The Spawning
flying fish whats next walking fish ?
557
Traffic 2000,  R)
558
The Dukes of Hazzard 2005,  PG-13)
559
Jackass - The Movie 2002,  R)
560
The Punisher 2004,  R)
561
The Punisher 1989,  R)
562
Thunderbirds 2004,  PG)
563
Life 1999,  R)
564
Book of Shadows - Blair Witch 2 2013,  R)
565
Bubble Boy 2001,  PG-13)
566
The Guardian 1990,  R)
567
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
Dumb and Dumber
WARNING:This movie is for dumb people
568
Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd 2003,  PG-13)
Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd
pitty these 2 dumb actors
569
Small Soldiers 1998,  PG-13)
570
Toy Story 1995,  G)
Toy Story
i think this was pixar first animated movie project and did hell of a good job
571
Toy Story 2 1999,  G)
Toy Story 2
all cute toys are ready for other new adventure in toy land
572
Mean Girls 2004,  PG-13)
573
The Powerpuff Girls - The Movie 2002,  PG)
574
The Island 2005,  PG-13)
575
300 2007,  R)
576
Next 2007,  PG-13)
577
Dead Silence 2006,  R)
578
The Contractor 2007,  R)
579
Malena 2000,  R)
580
Little Man 2006,  PG-13)
581
Barbershop 2002,  PG-13)
Barbershop
cool movie with cool hair cuts
582
Idiocracy 2006,  R)
583
Escape from New York 1981,  R)
584
Nanny McPhee 2006,  PG)
585
Mouse Hunt (Mousehunt) 1997,  PG)
586
Top Gun 1986,  PG)
Top Gun
one of the good movies and its classic 80's sound track (Take my breath away) is one of the unforgetable songs
587
Highlander - Endgame 2000,  R)
588
Faces of Death 1978,  Unrated)
Faces of Death
real horror real events real gore every thing real
589
Night at the Museum 2006,  PG)
590
Signs 2002,  PG-13)
591
Kerd ma lui (Born to Fight) 2004,  Unrated)
Kerd ma lui (Born to Fight)
stunts are really great even guy with one leg can fight without help of any strings or cgi really this movie deserves respect in world of action movies
592
Ginger Snaps 2000,  R)
593
Sky High 2005,  PG)
594
Astérix et la surprise de César (Asterix Versus Caesar) 1985,  Unrated)
595
Astérix et Obélix contre César (Asterix and Obelix vs. Caesar) 1999,  Unrated)
596
Feast 2006,  R)
597
Lung fu moon (Dragon Tiger Gate) 2006,  Unrated)
598
Big Fish 2004,  PG-13)
599
Dr. Giggles 1992,  R)
Dr. Giggles
mad doctor is da house
600
Joshua Tree (Army of One) 1992,  R)
601
House of 1000 Corpses 2002,  R)
602
Duplex (Our House) 2003,  PG-13)
603
Grindhouse 2007,  R)
604
Captivity 2007,  R)
605
28 Days Later 2002,  R)
606
28 Weeks Later... 2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments