My Favorite Movies
| hotigris's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
True Romance 1993, R) |
|
| 2 |
Leaving Las Vegas 1995, R) |
|
| 3 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 4 |
Casablanca 1942, PG) |
|
| 5 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 6 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 7 |
372 le Matin (Betty Blue) (37.2 Degrees in the Morning) 1986, Unrated) |
|
| 8 |
Léon (The Professional) 1994, R) |
|
| 9 |
Zerkalo (The Mirror) 1974, Unrated) |
|
| 10 |
Frida 2002, R) |
|
| 11 |
Les Aventuriers (The Last Adventure) 1967, Unrated) |
|
| 12 |
Chouans! 1988, Unrated) |
|
| 13 |
The Quick and the Dead 1995, R) |
|
| 14 |
Szerelmesfilm (A Film About Love) (Lovefilm) 1970, Unrated) |
|
| 15 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 16 |
Letyat zhuravli (The Cranes are Flying) 1960, Unrated) |
|
| 17 |
Cabaret 1972, PG) |

















