Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  hotcozmo's Rating My Rating
1
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
Jay and Silent Bob Strike Back
Not the best Kevin smith fil but it's just to funny!!
2
Big Fish 2004,  PG-13)
Big Fish
Fantastic!!! This film makes me cry everytime i watch and that surely has to be a good thing!>:P
3
Die Hard 1988,  R)
Die Hard
Don't make me decide which is the best i just can't
4
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder)
Don't make me decide which is the best i just can't
5
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
Die Hard 3: With a Vengeance
Don't make me decide which is the best i just can't
6
War of the Worlds 2005,  PG-13)
War of the Worlds
Fantastic film speilberg scared me to death with this one! Well done to all involved
7
Fun With Dick and Jane 2005,  PG-13)
Fun With Dick and Jane
Its just one of those movies to watch in bed with a hangover!!
8
Eddie Izzard - Dress to Kill 1999,  Unrated)
Eddie Izzard - Dress to Kill
they are all jst so good Don't make me decide which is the best i just can't
9
Eddie Izzard - Glorious 1997,  Unrated)
Eddie Izzard - Glorious
Don't make me decide which is the best i just can't
10
Eddie Izzard - Circle 2000,  Unrated)
Eddie Izzard - Circle
went to see this one live i nearly died!!!!
11
Eddie Izzard - Unrepeatable 1994,  Unrated)
Eddie Izzard - Unrepeatable
not the best but the cats drilling thing s fantastic!
12
Eddie Izzard: Sexie 2003,  Unrated)
Eddie Izzard: Sexie
i saw this one live tooo and he just gets better and better !!!!
13
Eddie Izzard: Live at the Ambassadors 1993,  Unrated)
Eddie Izzard: Live at the Ambassadors
not my favorite in fact i can't remember it!!
14
Ghostbusters 1984,  PG)
15
Ghostbusters 2 1989,  PG)
16
The Departed 2006,  R)
The Departed
just purely a good movie!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments