My Favorite Movies
| hotchie128's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 2 |
Ghost 1990, PG-13) |
|
| 3 |
Halloween 1978, R) |
|
| 4 |
What About Bob? 1991, PG) |
|
| 5 |
Footloose 1984, PG) |
|
| 6 |
Flicka 2006, PG) |
|
| 7 |
Grease 1978, PG) |
|
| 8 |
Jaws 1975, PG) |
|
| 9 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 10 |
Dreamer: Inspired by a True Story 2005, PG) |
|
| 11 |
Pearl Harbor 2001, PG-13) |
|
| 12 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 13 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 14 |
Shooter 2007, R) |
|
| 15 |
Wizard of Oz 1925, Unrated) |
|
| 16 |
Saw (short film) 2003, Unrated) |
|
| 17 |
Radio 2003, PG) |
|
| 18 |
A Walk in the Clouds 1995, PG-13) |
|
| 19 |
Lethal Weapon 1987, R) |
|
| 20 |
Misery 1990, R) |
|
| 21 |
A Few Good Men 1992, R) |
|
| 22 |
Beaches 1988, PG-13) |
|
| 23 |
Beethoven 1992, PG) |
|
| 24 |
Garfield - The Movie 2004, PG) |
|
| 25 |
Secret Window 2004, PG-13) |
|
| 26 |
Anger Management 2003, PG-13) |
|
| 27 |
Independence Day 1996, PG-13) |
|
| 28 |
Speed 1994, R) |
|
| 29 |
The Waterboy 1998, PG-13) |
|
| 30 |
The Patriot 2000, R) |
|
| 31 |
Big Daddy 1999, PG-13) |






























