My Favorite Movies


  horserock2005's Rating My Rating
1
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
2
Mean Girls 2004,  PG-13)
3
The Notebook 2004,  PG-13)
4
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
5
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
6
Finding Nemo 2003,  G)
7
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
8
Saw II 2005,  R)
9
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
10
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
11
Saw III 2006,  R)
12
A Walk to Remember 2002,  PG)
13
Saw 2004,  R)
14
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
16
The Longest Yard 2005,  PG-13)
17
White Chicks 2004,  PG-13)
18
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
19
Grease 1978,  PG)
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
21
50 First Dates 2004,  PG-13)
22
The Matrix 1999,  R)
23
Scary Movie 2000,  R)
24
Shrek 2001,  PG)
25
A Cinderella Story 2004,  PG)
26
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
27
She's the Man 2006,  PG-13)
28
Pretty Woman 1990,  R)
29
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
30
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
31
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
32
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
33
Click 2006,  PG-13)
34
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
35
School of Rock 2003,  PG-13)
36
Father of the Bride 1991,  PG)
37
Father of the Bride Part II 1995,  PG)
38
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
39
Bride and Prejudice 2004,  PG-13)
40
Bride of Chucky 1998,  R)
41
The Princess Bride 1987,  PG)
42
Gone With the Wind 1939,  G)
43
Wind in the Willows ,  Unrated)
44
The Color Purple 1985,  PG-13)
45
Tombstone 1993,  R)
46
I Love You, I Love You Not 1997,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments