My Favorite Movies
I collect all horror movies, but my favorites include anyhting that has to do with possession, or religious horror. Love the ultimate battle between heaven and hell, and the cults that follow it
| Horror666's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Omen 2006, R) |
|
| 2 |
End of Days 1999, R) |
|
| 3 |
The Exorcist 1973, R) |
|
| 4 |
The Reaping 2007, R) |
|
| 5 |
Dèmoni (Demons) 1985, R) |
|
| 6 |
Stigmata 1999, R) |
|
| 7 |
Prince of Darkness 1987, R) |
|
| 8 |
Mark of the Devil 1969, R) |
|
| 9 |
Martyrs 2008, R) |
|
| 10 |
Rawhead Rex 1987, R) |
|
| 11 |
The Satanic Rites of Dracula 1974, R) |
|
| 12 |
The Dark Half 1991, R) |
|
| 13 |
In the Mouth of Madness 1994, R) |
|
| 14 |
The Prophecy 1995, R) |
|
| 15 |
Hellraiser 1987, R) |
|
| 16 |
Saw 2004, R) |
















