My Favorite Movies
| hope76's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Somewhere in Time 1980, PG) |
|
| 2 |
The Wizard of Oz 1939, G) |
|
| 3 |
It's a Wonderful Life 1946, G) |
|
| 4 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 5 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 6 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 7 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 8 |
Evita 1996, PG) |
|
| 9 |
Ice Age 2002, PG) |
|
| 10 |
Ice Age 2: The Meltdown 2006, PG) |
|
| 11 |
City of Angels 1998, PG-13) |
|
| 12 |
Mary Poppins 1964, G) |
|
| 13 |
Bambi 1942, G) |
|
| 14 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 15 |
Just Like Heaven 2005, PG-13) |
|
| 16 |
The Sound of Music 1965, G) |
|
| 17 |
Because I Said So 2007, PG-13) |
|
| 18 |
Touching Wild Horses 2002, PG) |
|
| 19 |
Flushed Away 2006, PG) |
|
| 20 |
Music and Lyrics 2007, PG-13) |
|
| 21 |
Live and Let Die 1973, PG) |
|
| 22 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 23 |
Ever After: A Cinderella Story 1998, PG-13) |























