My Favorite Movies
| honoraryidiot's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 2 |
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar 1995, PG-13) |
|
| 3 |
Willow 1988, PG) |
|
| 4 |
Trainspotting 1996, R) |
|
| 5 |
Once Upon a Time in Mexico 2003, R) |
|
| 6 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 7 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999, R) |
|
| 8 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 9 |
Breakfast at Tiffany's 1961, PG) |
|
| 10 |
Benny & Joon 1993, PG) |
|
| 11 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 12 |
Enduring Love 2004, R) |
|
| 13 |
Aladdin 1992, G) |
|
| 14 |
28 Days Later 2002, R) |
|
| 15 |
Millions 2004, PG) |














