Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  honey98002's Rating My Rating
1
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
I still cry when I see this movie! Absolutely amazing!
2
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
What a wonderful movie! I hope to find someone like Noah :)
3
The Wedding Date 2005,  PG-13)
The Wedding Date
Absolutely great movie! I love romantic comedies!
4
Pride and Prejudice 2005,  PG)
Pride and Prejudice
Very well done! I think Kiera Knightly does an incredible job!
5
Monster-in-Law 2005,  PG-13)
Monster-in-Law
Very funny!
6
Remember the Titans 2000,  PG)
Remember the Titans
I'm a sucker for true stories and this is no exception. It's an amazing story!
7
Hitch 2005,  PG-13)
Hitch
Funny!!!
8
A Cinderella Story 2004,  PG)
9
Maid in Manhattan 2002,  PG-13)
10
Bloodsport 1986,  R)
Bloodsport
Love it! And it's based on a true story.
11
Coach Carter 2005,  PG-13)
Coach Carter
It's based on a true story and it has basketball. What more could you ask for? Seriously!
12
The Cutting Edge 1992,  PG)
The Cutting Edge
I've always loved ice skating and I love how they combined it with a love story!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments