My Favorite Movies


  1. homien9
  2. Nicole

This is my horror,mystery & suspence moive=D These are some great movie!!! I love these movie=D

  homien9's Rating My Rating
1
Murder by Numbers 2002,  R)
Murder by Numbers
I love this movie.it is the greatest movie ever!!!!!!!
2
Sleepy Hollow 1999,  R)
Sleepy Hollow
I love this movie!!!!!Jonhhy Depp and Christina Ricci are great actors!!!!!! jonhhy is passing out a lot which i though was funny!!!!!!!!
3
The Hollow 2005,  R)
The Hollow
This is the greatest movie EVER. Kevin Zegers is so Hott!
4
Wind Chill 2007,  R)
Wind Chill
i was a great movie!!! i love this movie!!!!! it was sad when he died when they were starting to like one another=C it was a great suspense movie=D i though it was great how the characters did not have names just guy and girl=D
5
The Initiation of Sarah 2006,  Unrated)
The Initiation of Sarah
it is a good movie!!!!!!
6
Death Sentence 2007,  R)
Death Sentence
it wsa a greta movie!!! Garrett Hudlund is a great actors and he is so HOTT!!!!!!!
7
Four Brothers 2005,  R)
Four Brothers
it is a great movie!!!!Garrett Hedlund is so HOTT!!!!=D
8
The Invisible 2007,  PG-13)
The Invisible
it is the coolest movie ever!!!!! I love this movie!!! it is a great movie ever made!!!!!! it is a sad and sort of happy movie!!
9
Final Destination 2000,  R)
Final Destination
I love this movie!
10
Final Destination 2 2003,  R)
Final Destination 2
I love this movie!
11
Final Destination 3 2006,  R)
Final Destination 3
It is a greatest movie ever!
12
Red Eye 2005,  PG-13)
Red Eye
I love this movie!
13
The Hitcher 2007,  R)
The Hitcher
it was a great movie!!!!
14
Dead Silence 2006,  R)
Dead Silence
it was a great movie it was a creep movie but good movie!!!!!!dolls are creppy as hell!!
15
Stay Alive 2006,  PG-13)
Stay Alive
it was a great movie!!!!!!! i love this movie.
16
When a Stranger Calls 2006,  PG-13)
When a Stranger Calls
the greatest movie EVER!
17
The Messengers 2007,  PG-13)
The Messengers
it is the coolest movie ever!!!! it is so weird, it is great!!!!
18
Secret Window 2004,  PG-13)
Secret Window
it is the wierdest movie ever!!!!!! I love it !!!!
19
Mr. Brooks 2007,  R)
Mr. Brooks
this movie is very wierd!!! I love it!!!!!
20
The Bone Collector 1999,  R)
The Bone Collector
it was a great movie!!!! u really never think that it is the doctor who is killing everyone!!!!!! why would they want to kill Queen Latifah? she is a great actress!!!!!!
21
Phone Booth 2003,  R)
Phone Booth
it is a very good movie!!!!
22
The Others 2001,  PG-13)
The Others
a good movie!!
23
1408 2007,  PG-13)
1408
it is a good movie!!
24
Panic Room 2002,  R)
Panic Room
it is a great movie!!!
25
Elektra 2005,  PG-13)
Elektra
i love this movie! it is such a greatr movie.
26
Along Came a Spider 2001,  R)
Along Came a Spider
this movie a great movie!!I love this movie!!
27
The Condemned 2007,  R)
The Condemned
it was a great movie!!
28
Walking Tall 2004,  PG-13)
Walking Tall
it is a great movie.The Rock and Johnny Knoxville are great actors!!!!!
I love this movie!!!
29
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
It so fast and good.
30
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
i love this movie!!it is a great movie!!
31
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
good movie
32
The Italian Job 2003,  PG-13)
The Italian Job
it is a great movie!! ilove this movie!!
33
Shooter 2007,  R)
Shooter
it is a great movie!!!! i love the gun and alll the action in this movie!!!
34
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
This the greatest movie EVER!
35
The Number 23 2007,  R)
The Number 23
it is a good movie!!
36
Scream 1996,  R)
Scream
it is a good movie!!!
37
Disturbia 2007,  PG-13)
Disturbia
It is so weird!! It is a good movie!!!
38
I, Robot 2004,  PG-13)
I, Robot
really good movie!!
39
Bad Boys II 2003,  R)
Bad Boys II
it was a very good movie. I watch it all the time it is on!!!
40
Bad Boys 1995,  R)
Bad Boys
good movie!!!
41
Man on Fire 2004,  R)
Man on Fire
I love this movie!!! it is a great movie to watch!!!Dakota is a great actress in this movie!!
42
Inside Man 2006,  R)
Inside Man
it was a very good movie!!
43
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
The Bourne Supremacy
it is a ok movie!!
44
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
The Bourne Identity
It was a good movie!!
45
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
The Bourne Ultimatum
it is a good movie!!!
46
X-Men 2000,  PG-13)
X-Men
greatest movie EVER
47
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
X2: X-Men United
the x-men movies are good!!!
48
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand
it was a good movie.
49
The Faculty 1998,  R)
The Faculty
it is a wierd movie but, it is a good movie!!!!
50
The Covenant 2006,  PG-13)
The Covenant
hot guys in it which make it so great!!!
51
The Craft 1996,  R)
The Craft
it is a good movie, if you like witch kind of stuff!!
52
Double Jeopardy 1999,  R)
Double Jeopardy
it is great movie!!!
53
Snake Eyes 1998,  R)
Snake Eyes
it was a great movie!!
54
Fracture 2007,  R)
Fracture
it was wierd as hell but it was still a great movie!!! =D

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments