My Favorite Movies
| holyweirdo05's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 2 |
Dazed and Confused 1993, R) |
|
| 3 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 4 |
Detroit Rock City 1999, R) |
|
| 5 |
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999, R) |
|
| 6 |
Moulin Rouge 1952, Unrated) |
|
| 7 |
Wayne's World 1992, PG-13) |
|
| 8 |
Wayne's World 2 1993, PG-13) |
|
| 9 |
Peter Pan 2003, PG) |
|
| 10 |
Grease 1978, PG) |
|
| 11 |
Grease 2 1982, PG) |
|
| 12 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 13 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 14 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |














