My Favorite Movies


  holygirl101's Rating My Rating
1
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
If u haven't seen it, u need to ,it rocks.
2
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
This is a very funny movie,and it has a very hot guy in it.
3
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
Ice Age 2: The Meltdown
It's funny!
4
Grease 2 1982,  PG)
Grease 2
I love this movie.
5
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
Bring It On: All or Nothing
This is a movie where u have to be competative to under stand.
6
Stick It 2006,  PG)
Stick It
This is a good movie,too.
7
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
I bet it will be good.
8
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
I like this too.
9
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
A good movie.
11
The Fox and the Hound 1981,  G)
The Fox and the Hound
I love this movie,it was so cute
12
The Aristocats 1970,  G)
13
Bring It On 2000,  PG-13)
Bring It On
Good movie.
14
You Got Served 2004,  PG-13)
You Got Served
A really good movie,if u like dancing.
15
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
Dirty Dancing - Havana Nights
It is good but not one u want to watch all the time
16
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
17
Ice Age 2002,  PG)
18
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
19
Save the Last Dance 2 2006,  PG-13)
20
What Women Want 2000,  PG-13)
What Women Want
It was pretty good.
21
Grease 1978,  PG)
22
Bring It On Again 2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments