My Favorite Movies


  hollywoodsammie's Rating My Rating
1
Next Friday 2000,  R)
2
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
Rush Hour 2
funny and cool charachters
3
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
4
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
5
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
6
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
7
Date Movie 2006,  PG-13)
8
Little Man 2006,  PG-13)
9
K-9 1989,  PG-13)
10
Money Talks 1997,  R)
Money Talks
funny and sweet
11
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
12
Scary Movie 2 2001,  R)
Scary Movie 2
funny even wayan bros in it
13
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
14
Hulk 2003,  PG-13)
15
Fat Albert 2004,  PG)
16
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
best funny movie
17
White Chicks 2004,  PG-13)
18
Are We There Yet? 2003,  PG)
19
Are We Done Yet? 2007,  PG)
20
Friday 1995,  R)
21
Friday After Next 2002,  R)
22
Barbershop 2 - Back in Business 2004,  PG-13)
23
Anaconda 1997,  PG-13)
24
House Party 1990,  R)
25
House Party 3 1994,  R)
26
House Party 2 1991,  R)
House Party 2
funny party
27
House Party 4: Down to the Last Minute 2001,  R)
28
Scream 3 2000,  R)
29
Scream 2 1997,  R)
30
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
Big Momma's House 2
funny fat comedy
31
Rebound 2005,  PG)
Rebound
funny
32
Wild Hogs 2007,  PG-13)
33
Over the Hedge 2006,  PG)
34
Final Destination 2000,  R)
35
Final Destination 2 2003,  R)
36
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
37
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
38
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
39
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
40
The Wash 2001,  R)
The Wash
funny dr. and friend
41
Baby Boy 2001,  R)
42
Scarface 1932,  PG)
43
Scarface 1983,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments