Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Hollywood505's Rating My Rating
1
Alice in Wonderland 2010,  PG)
2
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
3
Cruel Intentions 1999,  R)
4
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
5
Blood and Chocolate 2007,  PG-13)
Blood and Chocolate
Didn't follow the book, but still a very cool movie.
6
Without A Paddle 2004,  PG-13)
7
Employee of the Month 2006,  PG-13)
Employee of the Month
Hilarious!! Loved it!!! Dane and Dax are HOTT!! lol
8
Let's Go To Prison 2006,  R)
9
Step Up 2006,  PG-13)
10
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
Dirty Dancing - Havana Nights
Love it!! The dancing was awesome and Diego Luna is Extremely good looking. I'll be honest, this movie made me want to go to Cuba. =P
11
Road Trip 2000,  R)
Road Trip
It is so funny!! Plus Sean William Scott and Paulo Costanzo are such hotties!!
12
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004,  PG)
13
Jumanji 1995,  PG)
14
Disturbia 2007,  PG-13)
Disturbia
Great movie!! It's great to see Shia LaBeouf take on such a dramatic role and play it extremely well.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments