Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  hollyac's Rating My Rating
1
Pretty Woman 1990,  R)
2
Finding Nemo 2003,  G)
3
The Lion King 1994,  G)
4
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
5
50 First Dates 2004,  PG-13)
6
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
7
Cruel Intentions 1999,  R)
8
Equilibrium 2002,  R)
9
High School Musical 2006,  G)
10
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
11
Legally Blonde 2001,  PG-13)
12
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde 2003,  PG-13)
13
Madagascar 2005,  PG)
14
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
15
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
16
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
17
Shaun of the Dead 2004,  R)
18
She's All That 1999,  PG-13)
19
Sleepy Hollow 1999,  R)
20
Step Up 2006,  PG-13)
21
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
22
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
23
The Butterfly Effect 2004,  R)
24
The Wedding Planner 2001,  PG-13)
25
Red Eye 2005,  PG-13)
26
Striptease 1996,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments