My Favorite Movies
| holly48461's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Public Enemy 1931, Unrated) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 3 |
Yankee Doodle Dandy 1942, G) |
|
| 4 |
Secret Window 2004, PG-13) |
|
| 5 |
My Man Godfrey 1936, Unrated) |
|
| 6 |
Deep Blue Sea 1999, R) |
|
| 7 |
Nothing to Lose 1997, R) |
|
| 8 |
Bones 2001, R) |
|
| 9 |
The Bone Collector 1999, R) |
|
| 10 |
The Osterman Weekend 1983, R) |
|
| 11 |
Sense and Sensibility 1995, PG) |
|
| 12 |
I, Robot 2004, PG-13) |
|
| 13 |
Silent Running 1971, G) |
|
| 14 |
The Haunting 1999, PG-13) |
|
| 15 |
Prophecy 1979, PG) |
|
| 16 |
Ghost Ship 2002, R) |
|
| 17 |
The Legend of Hell House 1973, PG) |
|
| 18 |
Lawrence of Arabia 1962, PG) |
|
| 19 |
My Favorite Year 1982, PG) |
|
| 20 |
Gone With the Wind 1939, G) |
|
| 21 |
Robin Hood 1922, Unrated) |
|
| 22 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 23 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 24 |
The Ninth Gate 1999, R) |
























