My Favorite Movies
| holly1075's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Benny & Joon 1993, PG) |
|
| 2 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 3 |
In America 2003, PG-13) |
|
| 4 |
Blood Diamond 2006, R) |
|
| 5 |
American Gangster 2007, R) |
|
| 6 |
Minority Report 2002, PG-13) |
|
| 7 |
Confidence 2003, R) |
|
| 8 |
28 Weeks Later... 2007, R) |
|
| 9 |
Ray 2004, PG-13) |
|
| 10 |
The Rock 1996, R) |
|
| 11 |
Descent 2007, R) |
|
| 12 |
The Brothers 2001, R) |
|
| 13 |
Brown Sugar 2002, PG-13) |
|
| 14 |
Boyz n the Hood 1991, R) |
|
| 15 |
Posse 1993, R) |
|
| 16 |
Last Holiday 2006, PG-13) |
|
| 17 |
Iron Man 2008, PG-13) |
|
| 18 |
Black Snake Moan 2007, R) |
|
| 19 |
Roll Bounce 2005, PG-13) |
|
| 20 |
Kiss Kiss, Bang Bang 2005, R) |
|
| 21 |
The Wood 1999, R) |
|
| 22 |
Barbershop 2002, PG-13) |
|
| 23 |
All About You 2003, PG) |
|
| 24 |
Their Eyes Were Watching God 2005, Unrated) |
























