hoddiecampbell's Rating
My Rating
1
2
3
1408
2007, PG-13)
4
5
6
300
2007, R)
7
8
9
10
8MM
1999, R)
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
Cursed
2004, PG-13)
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
Fido
2006, R)
112
113
114
115
116
Kids
1995, NC-17)
117
118
119
120
121
122
Go
1999, R)
123
124
125
126
127
128
129
130
131
May
2002, R)
Barely a 3 that alone for Bettis' performance which is excellent tho the slacker-emo-feminist touches which drew the film out to a too slow pace were lost on me;would have worked as European arthouse, but found it a little "too aware" of it's content and intended audience.A nice idea tho poorly executed.
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
Noise
2007, Unrated)
143
144
145
146
pleasantly executed charismatic on screen chemistry by Hathaway and Wilson, a little predictable but "feelgood" thriller.
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
Saw
2004, R)
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
Taken
2008, PG-13)
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
X-Men
2000, PG-13)
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
larks and zombie larks
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
Gantz
2004, Unrated)
306