My Favorite Movies


  hmmh92's Rating My Rating
1
Constantine 2005,  R)
Constantine
Good film worth watching
2
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
Kill Bill, Volume 2
Very good, i prefer the music in the 1st one though!
3
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
The Phantom of the Opera
great music excellent phantom, good Christine What else can you say?? EXCELLENT!
4
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
EXCELLENT, i love Anakin and Padme is great. Great job made me cry
5
Gattaca 1997,  PG-13)
Gattaca
kl and very interesting plot and story, Uma was good in this film
6
Labyrinth 1986,  PG)
Labyrinth
EXCELLENT i loved the songs and everything
7
Legend 1986,  PG)
Legend
very good
8
Willow 1988,  PG)
Willow
great, another excellent fantasy
9
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
Howl's Moving Castle
very goos and great animation
10
The Neverending Story 1984,  PG)
The Neverending Story
great film cool story and stuff
11
The Princess Bride 1987,  PG)
The Princess Bride
I love Wesley and the story and it was funny
12
MirrorMask 2005,  PG)
MirrorMask
very interesting, but i did prefer Labyrinth, still loved this film and thought it was funny in places
13
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
Robin Hood: Men in Tights
VERY VERY FUNNY!!!
14
Spirited Away 2001,  PG)
Spirited Away
cool story and nice animation
15
Interview with the Vampire 1994,  R)
Interview with the Vampire
I like this film, it is dark, bloody and a vampire film with lots of cute people
16
Casshern 2004,  Unrated)
Casshern
I like this film becuase Tetsuya is cute and i love the trailer
17
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
Edward Scissorhands
kl film love the darkness of it and set
18
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
Mission: Impossible III
I love it and Tom is soo cute in it
19
Battle Royale 3D 2001,  Unrated)
20
Versus 2000,  R)
Versus
Excellent cant wait for the second one to come out. I love the action scenes and ofcourse Taks wee wrists heeheh
21
Jigoku kôshien (Battlefield Baseball) 2003,  Unrated)
Jigoku kôshien (Battlefield Baseball)
sooo funny and cute Tak
22
Top Secret! 1984,  PG)
Top Secret!
soooo funny and val is dead cute
23
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy 2005,  PG)
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
good and funny
24
Romeo + Juliet 1996,  PG-13)
Romeo + Juliet
Good film. Love the idea and Claire danes is great in it!
25
Main Hoon Na 2004,  G)
Main Hoon Na
shahrukh kahn is da best

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments