My Favorite Movies
| hitme182001's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Serendipity 2001, PG-13) |
|
| 2 |
Magnolia 1999, R) |
|
| 3 |
Sleepless in Seattle 1993, PG) |
|
| 4 |
You've Got Mail 1998, PG) |
|
| 5 |
Employee of the Month 2006, PG-13) |
|
| 6 |
Empire Records 1995, PG-13) |
|
| 7 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 8 |
My Best Friend's Girl 2008, R) |
|
| 9 |
About a Boy 2002, PG-13) |
|
| 10 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 11 |
World Trade Center 2006, PG-13) |
|
| 12 |
Benny & Joon 1993, PG) |
|
| 13 |
Steel Magnolias 1989, PG) |
|
| 14 |
Fried Green Tomatoes 1991, PG-13) |
|
| 15 |
When Harry Met Sally 1989, R) |
|
| 16 |
Return to Me 2000, PG) |
|
| 17 |
What's Eating Gilbert Grape 1993, PG-13) |
|
| 18 |
Alice in Wonderland 1951, G) |
|
| 19 |
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971, G) |
|
| 20 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 21 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 22 |
The 40 Year Old Virgin 2005, R) |






















