My Favorite Movies
| histrblmkr's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 2 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 3 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 4 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 5 |
Ice Age 2002, PG) |
|
| 6 |
Ice Age 2: The Meltdown 2006, PG) |
|
| 7 |
Madagascar 2005, PG) |
|
| 8 |
The Bone Collector 1999, R) |
|
| 9 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 10 |
Pretty in Pink 1986, PG-13) |
|
| 11 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 12 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 13 |
The Neverending Story 1984, PG) |
|
| 14 |
The Sound of Music 1965, G) |
|
| 15 |
The Wizard of Oz 1939, G) |
|
| 16 |
As Good As It Gets 1997, PG-13) |
|
| 17 |
Mask 1985, PG-13) |
|
| 18 |
Road House 1989, R) |
|
| 19 |
Red Dawn 1984, PG-13) |
|
| 20 |
Ghost 1990, PG-13) |
|
| 21 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 22 |
Cast Away 2000, PG-13) |
|
| 23 |
You've Got Mail 1998, PG) |
|
| 24 |
Big 1988, PG) |
|
| 25 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 26 |
Turner and Hooch 1989, PG) |
|
| 27 |
Joe Versus the Volcano 1990, PG) |
|
| 28 |
Philadelphia 1993, PG-13) |
|
| 29 |
Road to Perdition 2002, R) |
|
| 30 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 31 |
Overboard 1987, PG) |
|
| 32 |
Backdraft 1991, R) |
|
| 33 |
Tequila Sunrise 1988, R) |
|
| 34 |
Used Cars 1980, R) |
|
| 35 |
Big Trouble in Little China 1986, PG-13) |
|
| 36 |
Ladder 49 2004, PG-13) |




































