My Favorite Movies


  HisGoldenEyes's Rating My Rating
1
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
2
The Holiday 2006,  PG-13)
The Holiday
its a good drama with a bit of comedy with it as well. a must see.
3
The Matrix 1999,  R)
4
Home Alone 1990,  PG)
5
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
i love star wars.
6
Mary Poppins 1964,  G)
7
Blade 1998,  R)
8
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
9
Serenity 2005,  PG-13)
10
The Prestige 2006,  PG-13)
The Prestige
real good movie with a twist at the end.
11
The Sound of Music 1965,  G)
12
Serendipity 2001,  PG-13)
13
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)
14
The Godfather 1972,  R)
15
The Godfather, Part II 1974,  R)
16
The Godfather, Part III 1990,  R)
17
The Matrix Reloaded 2003,  R)
18
The Matrix Revolutions 2003,  R)
19
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
20
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
21
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
22
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
23
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
24
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
25
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
26
Batman Returns 1992,  PG-13)
27
The Elephant Man 1980,  PG)
28
Finding Nemo 2003,  G)
29
Wild Hogs 2007,  PG-13)
Wild Hogs
have a good laugh with this one.
30
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
If you have read the book and now have O.C.D (Obsessive Cullen Disorder) like me! you will love it two. you will still enjoy it even if you havent read the book. but i still think you should go out and buy the book, its awesome.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments