My Favorite Movies


  hiphopchic76's Rating My Rating
1
Date Movie 2006,  PG-13)
Date Movie
luv it sooooo funni
2
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
luv it luv it luv it
4
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
luv it soooooo much
5
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
my mvies always
6
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
7
She's the Man 2006,  PG-13)
8
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
American Pie Presents - Band Camp
awesum awesum awesum
9
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
luv it its a classic
10
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
11
The Count of Monte Cristo 2002,  PG-13)
The Count of Monte Cristo
luv it!!!!
12
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
Monty Python and the Holy Grail
haaaahaaaaa so kul luv it
13
Monty Python's And Now for Something Completely Different 1971,  PG)
14
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
i luv this mvie always
15
Remember the Titans 2000,  PG)
Remember the Titans
love it
16
A History of Violence 2005,  R)
A History of Violence
weird mvie kinda creepd ot by viggo nw bt ok
17
Bring It On 2000,  PG-13)
Bring It On
luv it lv it luv it
18
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
Bring It On: All or Nothing
luv it nt az gud az the 1st bt hey.....
19
Bring It On Again 2004,  PG-13)
20
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
21
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
Coyote Ugly
awesum
22
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
Moulin Rouge!
LUV IT LUV IT LUV IT!!! and i own it it sooo sad
23
Sleeping Beauty 1959,  G)
Sleeping Beauty
awwww kul
24
Beauty Shop 2005,  PG-13)
Beauty Shop
funi az luv it
25
Ella Enchanted 2004,  PG)
Ella Enchanted
luv it
26
The Swan Princess III: The Mystery of the Enchanted Kingdom 1998,  G)
27
Sky High 2003,  R)
28
The Mighty Ducks 1992,  PG)
The Mighty Ducks
luv it
29
D2: The Mighty Ducks 1994,  PG)
D2: The Mighty Ducks
luv it lol
30
D3: The Mighty Ducks 1996,  PG)
D3: The Mighty Ducks
luv it 2!!!!
31
Secondhand Lions 2003,  PG)
32
Ladder 49 2004,  PG-13)
Ladder 49
luv it soooooo much cry evry tym it sooooooo sad bt i luv it
33
Stand by Me 1986,  R)
Stand by Me
gr8 story
34
Eight Below 2006,  PG)
Eight Below
soooo sad cryd 4eva luv it tho
35
The Mummy 1999,  PG-13)
The Mummy
luv it
36
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
The Mummy Returns
awesum
37
The Punisher 2004,  R)
The Punisher
luv it sooo much TOM JANE IS HOT!!
38
The League of Extraordinary Gentlemen 2003,  PG-13)
The League of Extraordinary Gentlemen
luv it sooo much
39
Fantastic Four 2005,  PG-13)
Fantastic Four
luv it soooo much
40
The Transporter 2002,  PG-13)
The Transporter
luv it luv him!!!!
41
Transporter 2 2005,  PG-13)
Transporter 2
luv it luv him!!!!!
42
Eragon 2006,  PG)
Eragon
luvd it sooo mcuh(ity was real short and i cnt wait 4 the otha 2)
43
Man on Fire 2004,  R)
Man on Fire
luv it sooo much so sad

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments