My Favorite Movies
| HinataAiri's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 2 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002, PG) |
|
| 3 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 4 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 5 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 6 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 7 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 8 |
Jurassic Park 1993, PG-13) |
|
| 9 |
The Lost World - Jurassic Park 1997, PG-13) |
|
| 10 |
Jurassic Park III 2001, PG-13) |
|
| 11 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 12 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 13 |
Men in Black 1997, PG-13) |
|
| 14 |
Men in Black II 2002, PG-13) |
|
| 15 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 16 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 17 |
Spider-Man 3 2007, PG-13) |
|
| 18 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 19 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 20 |
Shrek the Third 2007, PG) |
|
| 21 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 22 |
Resident Evil 2002, R) |
|
| 23 |
Resident Evil - Apocalypse 2004, R) |
|
| 24 |
Resident Evil: Extinction 2007, R) |
























