My Favorite Movies


  1. Hinata94
  2. Grayson

Give list a short description

  Hinata94's Rating My Rating
1
Sailor Moon S 2004,  Unrated)
2
Sailor Moon R the Movie: Promise of the Rose 2000,  PG-13)
3
Sailor Moon S 2001,  Unrated)
4
Sailor Moon S the Movie: Hearts in Ice 1994,  PG-13)
5
Sailor Moon Super S the Movie: Black Dream Hole 1995,  Unrated)
6
Sailor Moon SuperS 2002,  Unrated)
7
Naruto movie 3: Gekijyouban Naruto daikoufun! Mikazuki shima no animal panic dattebayo! 2002,  Unrated)
8
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! 2005,  Unrated)
9
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004,  Unrated)
10
Spirited Away 2001,  PG)
11
Vampire Hunter D - Bloodlust 2000,  R)
12
Ah! My Goddess - The Movie 2001,  Unrated)
13
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
14
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) 2005,  PG-13)
15
Bleach: Memories of Nobody 2006,  Unrated)
16
Angel Sanctuary 2001,  Unrated)
17
Aquarian Age Vol 2:Troubled Dreams 2004,  Unrated)
18
Midori Days - Handle With Care 2005,  Unrated)
19
Rayearth 2003,  Unrated)
20
Shin seiki Evangelion Gekijô-ban: Air/Magokoro wo, kimi ni (Neon Genesis Evangelion: The End of Eva 1997,  Unrated)
21
Escaflowne - The Movie 2000,  PG-13)
22
Martian Successor Nadesico: The Motion Picture - Prince of Darkness 2003,  Unrated)
23
Saint Tail - Thief of Hearts 2001,  G)
24
Petite Cossette Le Portrait 2004,  Unrated)
25
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999,  PG-13)
26
Yumeria Vol 2 2005,  Unrated)
27
Burst Angel (Bakuretsu tenshi) 2005,  Unrated)
28
Saint Seiya: Shinku no shônen densetsu 1988,  Unrated)
29
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
30
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
31
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
32
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
33
Gekijô ban naruto: Shippûden (Naruto Shippuden: The Movie) 2007,  Unrated)
34
Naruto: The Lost Story 2007,  Unrated)
35
Bleach (TV SHOW) 2004,  Unrated)
36
Bleach: The DiamondDust Rebellion (Bleach: The Movie 2) (Gekijô ban Bleach: The DiamondDust Rebellion - Mô hitotsu no hyôrinmaru) 2007,  Unrated)
37
Death Note (Desu nôto) 2006,  Unrated)
38
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW) ,  Unrated)
39
Death Note: The Last Name (Desu nôto 2) 2007,  Unrated)
40
Mar 2005,  Unrated)
41
Chobits 2004,  Unrated)
42
Castle in the Sky 1989,  PG)
43
Naruto the Movie - NCM Event ,  Unrated)
44
One Piece the Movie: Kaisokuou ni ore wa naru (One Piece Movie: The Great Gold Pirate) 2000,  Unrated)
45
Whisper of the Heart (Mimi wo sumaseba) (If You Listen Closely) 1995,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments