Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Hinata2020's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
Johnny! THIS MOVIE WAS REALLY REALLY REALLY (etc.) GOOD!!!! I LOVED IT!!!!
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Johnny is sooooooo AWESOME!!!!!!!the movie's good too......
4
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective
He is soooo funny!!!! I LOVE this movie!
5
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
6
Gone With the Wind 1939,  G)
Gone With the Wind
soooo long! but good!
7
The Sound of Music 1965,  G)
The Sound of Music
"The hills are alive, with the sound of music!"
8
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
Best movie i've seen in a LONG time!!!!
9
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
10
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
11
Bill & Ted's Excellent Adventure 1989,  PG)
12
Back to the Future 1985,  PG)
Back to the Future
he's cute but now old
13
Back to the Future Part III 1990,  PG)
Back to the Future Part III
he's cute but now he's just old
14
Back to the Future Part II 1989,  PG)
Back to the Future Part II
he's cute but alot older now
15
Eragon 2006,  PG)
Eragon
Narnia was better
16
Newsies 1992,  PG)
Newsies
It's one of my top 5 favorite movies!!
17
What's Eating Gilbert Grape 1993,  PG-13)
What's Eating Gilbert Grape
MOST AWESOMEST MOVIE EVER!!!! Leo AND Johnny!! SO AWESOME!!!!!
18
Alpha Dog 2006,  R)
Alpha Dog
REALLY want to see this!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments