My Favorite Movies
| hiloj's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
300 2007, R) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 3 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 4 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 7 |
The Departed 2006, R) |
|
| 8 |
Grease 1978, PG) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 10 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 11 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 12 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 13 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 14 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |














