My Favorite Movies


  hilo8hilo's Rating My Rating
1
Saw II 2005,  R)
Saw II
i like the killling and dieing
2
Saw 2004,  R)
Saw
this is a good movie and i liked it
3
Saw III 2006,  R)
Saw III
it looks good to watch, can't wait to see it
4
Silent Hill 2006,  R)
Silent Hill
what a cute little girl,i like the movie
5
Underworld 2003,  R)
Underworld
i will always love this movie, it really good
6
Underworld: Evolution 2006,  R)
Underworld: Evolution
love the movie but it wasn't what i hope for
7
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
i love harry potter i am crazy over it, well not that much
8
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
i owned the movie thats howi much i loved it, but it was way better on the big screen
9
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
now this is a good movie i think hehe
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
i hope i get to see it soon
so i can rate it
11
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
Final Fantasy VII - Advent Children
loved the movie, it looks so real
12
Final Fantasy - The Spirits Within 2001,  PG-13)
Final Fantasy - The Spirits Within
i only seen some of the movie, but it looked real interesting
13
Final Destination 2000,  R)
Final Destination
wow this movie took me by surprise
14
Final Destination 2 2003,  R)
Final Destination 2
i love the first part where people die hehe (i'm evil)
15
Final Destination 3 2006,  R)
Final Destination 3
i thougth the people kinda died to soon, but it was still good to see
16
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
i love this drifting in this movie and all the sweet cars and the muisc

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments